Niech będzie miłość! Krzesło Cuore od polskich architektów dla firmy Paged

Krzesło Cuore zaprojektowali architekci z biura Frantagroup Architects. To projekt stworzony dla polskiego producenta mebli – firmy Paged. Krzesło z charakterystycznym serduszkiem zaprezentowano na Salone Del Mobile w Mediolanie.

Jego forma to efekt modyfikacji i revampingu klasycznego krzesło Thonet dla firmy Paged. Krzesło powstało w ramach nowej kolekcji AlterEgo. Jak zaznaczają projektanci z Frantagroup Architects, krzesło jest funkcjonalnym meblem, który służy jednej osobie. Używane stanowi odseparowaną i spójną z użytkownikiem aurę pozbawioną cech interakcji międzyludzkiej. Jednak to wspólne spędzanie czasu i czynności wykonywane razem zbliżają ludzi do siebie. Zwłaszcza, kiedy przebywamy przy wspólnym stole.

Krzesło Cuore ma być swego rodzaju manifestem miłości, wspólnoty i interakcji między ludźmi. Mebel ma zachęcać do zawierania więzi z drugim człowiekiem, dlatego krzesło można zestawić z drugim krzesłem w dowolnej konfiguracji.

Cuore to projekt, który wykonaliśmy dla Was z całym naszym sercem – mówią projektanci z Frantagroup Architects.


Mebel wyróżnia mocny, czerwony kolor i podstawka w kształcie serca. To doskonały dodatek, na którym można położyć filiżankę kawy czy kieliszek wina, dlatego sprawdzi się w miejscach publicznych takich jak restauracje.

Mebel można oglądać podczas tegorocznych targów Salone Del Mobile w Mediolanie.

źródło: Paged Meble (www.pagedmeble.pl), Franta Group (www.frantagroup.com)

Czytaj też: Meble | Detal | Polscy projektanci | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły