Nieoczywisty Maksymalizm. Poznajcie nową kolekcję Terraform od Ceramiki Tubądzin

Jednym z trendów w nadchodzących sezonach jest maksymalizm. Projektanci Grupy Tubądzin doskonale znają swoich klientów – dla tych, którzy zamiast oczywistego przepychu wybierają niebanalne, odważne rozwiązania, stworzyli kolekcję Terraform.

Wabi-sabi było ważnym trendem we wnętrzach w 2018 r. Teraz wraca do naszych domów w nowej odsłonie. Nie gra już głównej roli jako harmonijne wyeksponowanie elementów natury, które podlegają upływowi czasu. Obecnie jest inspiracją w tworzeniu aranżacji, które pozwalają z jednej strony wykorzystać urok nadgryzionych zębem czasu materiałów, z drugiej – cieszyć się zabawą luksusowymi dodatkami czy kontrastami kolorystycznymi. Właśnie taka jest kolekcja Terraform – pokazuje urok niedoskonałości, a zarazem dekory połyskujące złotem. Biel i czerń, gładkość i chropowatość. Przepych i skromność.

W kolekcji odnaleźć można cztery różne płytki ścienne w niejednorodnych kolorach – od przybrudzonej białej (Terraform), przez szarą (Terraform Grey), miedzianą (Terraform Caramel). Przypominają one naturalny, ręcznie kładziony tynk. Towarzyszy im płytka, której biała powierzchnia przywodzi na myśl dziesiątki małych, wypukłych pęcherzyków, ułożonych obok siebie w rzędach falujących linii (Terraform Craft). 

To, co kieruje kolekcję Terraform w stronę nieoczywistego luksusu, to intrygujący dekor ścienny (Terraform 1). Jego wzory zdają się skrywać pod wieloma warstwami farby, przypominają o historii miejsca, jednocześnie tworząc fantazyjne, przetarte mozaiki, połyskujące złotem. Zwolennicy surowej elegancji i bazującego na kontrastach mogą połączyć płytkę ścienną z kolekcji Terraform, z geometryczną mozaiką o wymiarach 289 x 221 mm, bazującą na kształcie sześciokątów, w dwóch odcieniach kolorystycznych, których struktura przypomina malutkie połyskujące łuski, ułożone jedna obok drugiej.


Kolekcji towarzyszą także listwy ścienne Steel Copper 5 (miedziana) oraz Steel 10 (szara), o wymiarach 598 x 15 mm każda. Do kolekcji Terraform pasują do zarówno czarne, proste dodatki, jak i strojne, złote, miedziane czy piaskowe elementy wystroju wnętrz. Marka dostarczyła na rynek oryginalne, piękne i uniwersalne produkty. Jak wykorzystać je we wnętrzach? Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Doskonałą okazją, aby poznać nowości Tubądzin są nadchodzące targi Warsaw Home. Na zwiedzających czekać będzie ponad 40 nowych wzorów, a wśród nich ponad 20 propozycji dla płytek wielkoformatowych oraz polskie premiery czterech łazienkowych kolekcji Macieja Zienia – GLEAM, LUCID, SOCRIA I SHEEN. Targi odbędą się w dniach 3-6 października 2019 r. w Nadarzynie.

fot. Tubądzin