W celu promocji tak bardzo oczekiwanego filmu „Chappie”, Sony Pictures i OMD wybrało 12 najbardziej popularnych na You Tube twórców internetowych z całej Europy do wzięcia udziału w wydarzeniu, transmitowanym na żywo z Old Truman Brewery w Londynie 25 lutego 2015.

Ci twórcy mają razem ponad miliard wejść na YouTube! Każdy twórca – wraz z najbardziej wpływowymi artystami graffiti z Graffiti Life – odegrał istotną rolę w stworzeniu europejskiego „największego obrazu do podziału”.Rano w dniu wydarzenia, przed projekcją filmu, twórcy spotkali się ze słynnym reżyserem filmu – Neilem Blomkampem.Wieczorem stworzono graffiti na ścianie o rozmiarach 18 x 3 metry, na której namalowano najważniejsze postaci i sceny z filmu. Twórcy internetowi pomogli zamalować wielkie przestrzenie płótna w zaledwie 3 godziny! Po ukończeniu graffiti zostało podzielone na 600 niepowtarzalnych obrazów, które przekazano dystrybutorom filmu, aby oni z kolei udostępnili je fanom filmu.Twitch – popularna platforma do gier online, pokazywała na żywo proces powstawania tego obrazu od 18:00 do 21:00 czasu Greenwich. Twórcy internetowi zagrali również w pokazaną na tej platformie grę online. Była nią niecierpliwie oczekiwana gra EVOLVE.

Twórcy zagrali z popularnym gospodarzem Twitcha – Spamfishem.

Oficjalny zwiastun filmu:

„Chappie” to kolejny film reżysera „Dystryktu 9” oraz „Elizjum”. W swoich poprzednich produkcjach Neill Blomkamp znakomicie łączył wartką akcję z zagadnieniami społecznymi, co sprawiło, że widownia przyjmowała je z ogromnym zainteresowaniem. I tym razem reżyser zachęca nas do wyobrażenia sobie alternatywnego świata. W bliskiej przyszłości przestępczość kontrolowana jest przez opresyjne, zmechanizowane siły policji. Wywołują one skrajnie negatywne reakcje ze strony ludzi, ponieważ nie można ich w żaden sposób przekonać do swoich racji, nie ma tu miejsca na negocjacje, czy zmianę sposobu myślenia. Całe miasto jest kontrolowane przez bezduszne policyjne androidy.

Kiedy jednak jeden z nich, o imieniu Chappie, zostaje skradziony i przeprogramowany, staje się pierwszym robotem, który posiada umiejętność samodzielnego myślenia i odczuwania. Dla jednych, jak Vincent Moore (Hugh Jackman), to dość niebezpieczny pomysł. Myślący robot to przecież zagrożenie dla rodzaju ludzkiego, który może być wkrótce wyparty przez samodzielnie rozumujące maszyny. Inni, jak jego twórca Deon Wilson (Dev Patel), postrzegają Chappiego jako utalentowany, wyjątkowy twór o ludzkich cechach, pod wieloma względami dużo bardziej etyczny i empatyczny niż niejeden przedstawiciel rodzaju ludzkiego. Dla nich jest on ostatnim promieniem nadziei na uratowanie ludzkości, nawet jeśli on sam jest jedynie myślącą maszyną.

Ścieranie się tych dwóch, całkowicie odmiennych poglądów sprawi, że Chappie będzie musiał zmierzyć się z potężnymi, niszczącymi siłami, którym zależy na tym, żeby był ostatnim przedstawicielem swojego gatunku.

Columbia Pictures we współpracy z MRC mają przyjemność zaprezentować Państwu swoją najnowszą produkcję „Chappie”. Obok aktorów pierwszego planu – Sharlto Copleya, Deva Patela, Sigourney Weaver I Hugh Jackmana na ekranie zobaczymy również NINJĘ, ¥O-LANDI VI$$ERA oraz Jose Pablo Cantillo. Reżyserem obrazu nakręconego na podstawie scenariusza Neilla Blomkampa & Terri Tatchell jest Neill Blomkamp. W roli producentów wystąpili Neill Blomkamp i Simon Kinberg, producenta wykonawczego – Ben Waisbren. Autorem zdjęć do filmu jest Trent Opaloch, scenografii – Jules Cook. Montażu dokonali Julian Clarke, ACE i Mark Goldblatt, ACE. Nadzór nad efektami wizualnym sprawował Chris Harvey. Muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer.

 

/artykuł sponsorowany/