Pierwszy i jedyny SUV od Maybacha! “To prawdziwy luksus na czterech kołach”!

Mercedes – Maybach Ultimate Luxury 2018 to koncept, który przyprawia o gęsią skórkę wielu fanów motoryzacji. To będzie pierwszy SUV Maybacha, choć według ekspertów to tak naprawdę wysoko osadzona limuzyna wzięta do potęgi.

Nowy Maybach został zaprezentowany 24 kwietnia w Pekinie. Od razu wzbudził zachwyt fanów luksusowej motoryzacji. Maybach Ultimate Luxury 2018 ma stać się niedoścignionym liderem samochodów kategorii SUV, któremu ustępować będą takie pojazdy jak Lamborghini Urus, czy Bentley Bentayga. Poza niesamowitym designem, ręcznymi zdobieniami wewnątrz, jak i zewnątrz, a także nowoczesnymi technologiami wspomagającymi jazdę, znajdziemy w nim między innymi serwis do herbaty. Ciekawą funkcją jest nowoczesny system kontroli pojazdu, którym sterować można za pomocą ekranu dotykowego, również z tylnych siedzeń, a także za pomocą gestów czy komend, które rozumiane we wszystkich językach świata, nawet ze zrozumieniem slangu.


Wielką uwagę przykuwa wnętrze samochodu, które  bardziej przypomina futurystyczny pojazd kosmiczny, niż kultowy samochód luksusowy. Zaprezentowany model posiada kierownice wykonaną ze stali szlachetnej połączonej z obiciem skórzanym. Przeszklenia powstały ze szkła krystalicznego, zdobienia wykonano z różowego i białego złota, natomiast tapicerka to najwyższej jakości biała skóra. Warto dodać, że samochód posiada silnik elektryczny o mocy 750 KM, a jedną z ciekawostek jest fakt, że nawet ze słoną dopłatą samochód nie będzie osiągał prędkości większej niż 250 km/h, co wynika z uwarunkować pojazdów elektrycznych i polityki producenta. Nie wiadomo w jakim czasie ten kolos rozpędzi się do 100, aczkolwiek eksperci z przymrużeniem oka wspominają, że nie ma sensu tego badać. Przecież przy solidnym przyspieszaniu, szef jadący na tylnim siedzeniu mógłby poparzyć się herbatą. Co o tym sądzicie? :)