To jeden z najpiękniejszych hoteli jakie widzieliśmy w ostatnim czasie. W jego skład wchodzi kompleks 13 domków, które rozmieszczono na terenie historycznej winnicy na granicy Brazylii i Urugwaju.

Działka, na której powstał hotel The Sacromonte Landscape Hotel znajduje się na działce o powierzchni 101 hektarów, a w jej skład wchodzi słynna winnica Sacromonte, która słynie nie tylko z wysokiej jakości win, ale również malowniczego krajobrazu. Hotel obejmować będzie 13 domków, które rozmieszczone będą w różnych miejscach winnicy w taki sposób, by każdy z nich mógł zaoferować turystom inne widoki.

Dużą uwagę przykuwa sama architektura nietypowych pokoi hotelowych. Domki pokryte zostały lustrzanym szkłem, powleczonym w niewidzialną dla ludzkiego oka siatkę. Ma ona chronić ptaki przed zderzeniem z szybą. Wnętrza liczące około 60 metrów kwadratowych, utrzymane są w ciepłym, minimalistycznym klimacie. Znajdą się w nich również takie udogodnienia jak dostęp do wifi, kominek czy jacuzzi na tarasie. Największym atutem są jednak wysokie, panoramiczne okna oferujące widok na wspomnianą wcześniej winnicę Sacromonte. Autorami projektu są architekci ze studia projektowego MAPA.