hotel domków

Jest bardzo nietypowy. Hotel z 13 szklanych domków

To jeden z najpiękniejszych hoteli jakie ostatnio opisywaliśmy. Hotel stanowi kompleks 13 domków, które rozmieszczono na terenie historycznej winnicy na granicy Brazylii i Urugwaju.

Działka, na której powstał hotel The Sacromonte Landscape Hotel ma powierzchnię wynoszącą 101 hektarów, a w jej skład wchodzi słynna winnica Sacromonte, która słynie nie tylko z wysokiej jakości win, ale również malowniczych krajobrazów. Hotel obejmuje 13 domków, które rozmieszczone zostały w różnych miejscach winnicy w taki sposób, by każdy z nich mógł zaoferować turystom inne widoki.

Dużą uwagę przykuwa sama architektura nietypowych pokoi hotelowych. Domki pokryte zostały lustrzanym szkłem, powleczonym w niewidzialną dla ludzkiego oka siatkę. Ma ona chronić ptaki przed zderzeniem z szybą.
hotel domkówWnętrza liczące około 60 metrów kwadratowych, utrzymane są w ciepłym, minimalistycznym klimacie. Znajdą się w nich również takie udogodnienia jak dostęp do wifi, kominek czy jacuzzi na tarasie. Największym atutem są jednak wysokie, panoramiczne okna oferujące widok na wspomnianą wcześniej winnicę Sacromonte. Autorami projektu są architekci ze studia projektowego MAPA.

Hotel zaprojektowany jako zespół osobnych domków może być strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o ograniczenia spowodowane przez koronawirusa. W takim obiekcie łatwiej będzie utrzymać reżim sanitarny. Hotel od architektów MAPA został stworzony, by gościom dawać spokój i relaks. Z tego zadania architekci spisali się na medal!

Czytaj też: Hotel | Szkło | Podróże

źródło: materiały prasowe