Niewidzialne domki w ukraińskim lesie. Można je wynająć.  

Kompleks domków letniskowych “Spa Park Verholy” zlokalizowany jest w przepięknym sosnowym lesie w okolicach Połtawy na Ukrainie. Początkowo właściciele planowali stworzyć tutaj tradycyjny kompleks hotelowy, ale architekci z YOD desgin lab mieli inny pomysł.

Architekci postanowili zrealizować projekt mocno integrujący się z otaczającym go światem przyrody. Dlatego zamiast jednego dużego budynku wybudowano kilkanaście wolno stojących obiektów w postaci bungalowów. Głównymi zaletami takiego rozwiązania jest przestrzeń, zwiększenie prywatności oraz możliwość zastosowania dużej ilości przeszkleń umożliwiających podziwianie niesamowitych widoków, a także obcowania z otaczającą naturą.


Projektanci nie chcieli, aby obiekty kontrastowały z otoczeniem, dlatego ich bryła jest wyjątkowo prosta i elegancka. Wnętrza dzięki zastosowaniu dużej ilości naturalnych materiałów oraz ciepłych kolorów również mocno nawiązują do miejsca, w którym kompleks się znajduje. Warto dodać, że podczas budowy hotelu nie wycięto żadnego drzewa, większość materiałów wykorzystanych do jego budowy jest wysoce ekologiczna, a same domki energooszczędne. Co ważne, architekci zapewniają, że przeszklenia zostały zaprojektowane w taki sposób, by były widoczne dla ptaków, które mogłyby uderzyć w lustrzaną powierzchnię. Między taflami szkła zamontowana została specjalna siatka, która jest niewidzialna dla człowieka, jednak sposób w jaki odbija promienie słoneczne odstrasza ptaki. Dodają także, że w podobny sposób są szklone wieżowce.

źródło: YOD architects

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły