Niewielki dom na plaży w Pleśnej. Idealny na weekend!

Budynek zaprojektowali architekci z pracowni ZUP-A. Ulokowany został tuż przy plaży nad jeziorem w miejscowości Pleśna obok Ustronia Morskiego.

Powierzchnia domu to 54 m kw. Jego niewielki rozmiar sprawia, że jest idealny dla pary lub małej rodziny. Dom pełni funkcję wypoczynkowej chatki. Mimo sezonowego charakteru w środku znalazło się wszystko, czego można oczekiwać od całorocznego budynku.

Projektując dom architekci chcieli, aby wpisał się w krajobraz. Bryle nadano oszczędną formę i starannie dobrano materiały elewacyjne. Od strony morza zaprojektowano przeszklony i w całości wykonany z surowego drewna taras z kominkiem i ławą, z którego roztacza się widok na pobliskie wybrzeże.

Wnętrze budynku z uwagi na swoje niewielkie rozmiary zorganizowane zostało kompaktowo. Centralną część stanowi rdzeń w formie prostopadłościanu, w którym zmieszczono łazienkę, kuchnię, miejsce do pracy oraz system do przechowywania. W obrębie poddasza zlokalizowano łóżka.

Poza tym zaprojektowano jadalnię i część wypoczynkową z przeszklonym wykuszem. Wnętrze mimo swego nowoczesnego charakteru wypełniają motywy rustykalne.

więcej: Zakład usług projektowo-architektonicznych www.zup-a.pl