Niewielki tunel z wielkim muralem. Tak w Holandii zdobią zwykłe drogi

Aquaurbana to mural, który ozdobił ściany tunelu łączącego lotnisko z centrum Eindhoven w Holandii. Stworzył go George Kurinov we współpracy z ilustratorem o pseudonimie Bozik.

Kurinov to znany rosyjski ilustrator, który na swoim koncie ma już wiele murali. Jeden z nich opisywaliśmy wczoraj tutaj. Mural Aquaurbana powstało we wsparciu firmy Treepack. Twórcy muralu wygrali konkurs na opracowanie koncepcji. Idea była taka, aby w ciekawy sposób ozdobić tunel, który znajduje się na drodze łączącej lotnisko w Eindhoven z centrum miasta. Powstawał osiem dni, a jego łączna powierzchnia wynosi 350 m kw.

Mural został zaprojektowany w taki sposób, aby nie rozpraszać kierowców. To właśnie z perspektywy samochodu mural jest najlepiej widoczny. Przejeżdżając przez niego można się poczuć jak w głębinach oceanu bo okalające drogę ściany zdobią morskie fale, zwierzęta i motywy nawiązujące do podwodnych roślin. Szkoda tylko, że tunel nie jest trochę dłuższy, bo pędząc autem można po prostu nie zwrócić na niego uwagi. Zaliczamy go jednak do przykładu tych murali, które w minimalny sposób ingerują w przestrzeń publiczną ograniczając się do niewielkiej, półotwartej przestrzeni.

fot. #GOOZE_ART