Mieszkanie w Krakowie

Niewielkie mieszkanie w kamienicy w Krakowie. Tak wygląda Wnętrze Roku!

Zaprojektowane mieszkanie w Krakowie należy do naszych ulubionych projektów. Po pierwsze ze względu na swoje walory estetyczne, a także dlatego, że to nie lada wyczyn zmieścić wszystko, co najważniejsze na tak niewielkiej przestrzeni utrzymując jednocześnie ich spójność.

Właśnie takie jest mieszkanie w Krakowie. Zaprojektowało je biuro MUS Architekci, o których mieliśmy przyjemność pisać już niejednokrotnie. Głównymi architektami przy projekcie byli Adam Zwierzyński oraz Anna Porębska. To ich pomysłem było stworzenie zwieszonych w powietrzu czarnych ram, które dodały mieszkaniu wyjątkowego wyglądu, ale dodatkowo pozwoliły na zyskanie dodatkowego miejsca.

Mieszkanie jest nietypowe również ze względu na swoje wymiary. Ze względu na to, że mieści się w odrestaurowanej kamienicy, mieszkania nie są zbyt duże, jednak wysokość od ziemi do sufitu wynosi 330 centymetrów. Tak wysokie pokoje pozwoliły na wygospodarowanie dodatkowych przestrzeni zawieszonych pod sufitem. W ten sposób, mieszkanie, które ma niewiele ponad 46 metrów kwadratowych, idealnie pasuje do wymagań rodziny.

Mieszkanie w Krakowie


Projekt opiera się na sprytnym wykorzystaniu przestrzeni. Architekci zaproponowali tutaj system szafek, które zdają się być tutaj skryte w ścianach. Wnętrze wyróżniają mocne, czarne akcenty, którymi obramowano poszczególne funkcje mieszkania. Poprowadzone czarne linie sprawiają, że wnętrze jest czyste i spójne.

Mieszkanie w Krakowie to projekt, który zwyciężył w Konkursie Wnętrze Roku, organizowanym przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz. Spośród kilkuset nadesłanych propozycji to właśnie realizacja architektów z pracowni MUS najbardziej spodobała się członkom Jury. Wyniki poznaliśmy 28 lutego 2020 r.

Czytaj więcej: Kraków | Kawalerka | Minimalizm

Architekci : MUS architekci 
Zdjęcia: Janina Tyńska