Tego typu projekty należą do naszych ulubionych. Po pierwsze ze względu na swoje walory estetyczne, a także dlatego, że to nie lada wyczyn zmieścić wszystko, co najważniejsze na tak niewielkiej przestrzeni utrzymując jednocześnie ich spójność. 

Właśnie takie jest mieszkanie w Krakowie. Zaprojektowało je biuro MUS Architekci, o których mieliśmy przyjemność pisać już niejednokrotnie. Głównymi architektami przy projekcie byli Adam Zwierzyński oraz Anna Porębska. To ich pomysłem było stworzenie zwieszonych w powietrzu czarnych ram, które dodały mieszkaniu wyjątkowego wyglądu, ale dodatkowo pozwoliły na zyskanie dodatkowego miejsca.

Mieszkanie jest nietypowe również ze względu na swoje wymiary. Ze względu na to, że mieści się w odrestaurowanej kamienicy, mieszkania nie są zbyt duże, jednak wysokość od ziemi do sufitu wynosi 330 centymetrów. Tak wysokie pokoje pozwoliły na wygospodarowanie dodatkowych przestrzeni zawieszonych pod sufitem. W ten sposób, mieszkanie, które ma niewiele ponad 46 metrów kwadratowych, idealnie pasuje do wymagań rodziny.

Architekci : MUS architekci 
Zdjęcia: Janina Tyńska