Niewielkie mieszkanie w Zielonej Górze od architektów z pracowni Znamy się

Jego powierzchnia to 42 m kw. Powstało z myślą o ulubionej marce samochodów właścicieli.

W oczy rzuca się odważny akcent kolorystyczny. Niewielkie mieszkanie znajduje się w Zielonej Górze. Przestrzeń charakteryzuje się prostym, ale bardzo ciekawym układem funkcjonalnym. Wąski korytarz prowadzi bezpośrednio do przestronnego salonu, który dzielony jest z kuchnią. Projektanci z biura Znamy się, ciekawie potraktowali toaletę. Wejście do niej ukryli w bieli ściany. Z kolei wejście do sypialni schowane zostało w… regale i jest niezauważalne dla gości. Taki zabieg był celowy: strefa dzienna stała się przestronna i otwarta, a część nocna całkowicie prywatna.

Najważniejszą rolę grają tutaj jednak kolory i wykorzystane materiały. Mieszkanie zaaranżowane zostało z przewagą bieli, która optycznie powiększa przestrzeń. Na zasadzie kontrastu wprowadzono czarne akcenty, które nadają wnętrzu charakteru.

Tym co przyciąga największą uwagę jest niebieski regał, który okala z dwóch stron ściany sypialni. Dzięki temu we wnętrzu pojawia się wielofunkcyjny mebel, w którym ukryto szafy, wejście do pokoju i przestrzeń magazynową dla kolekcji książek i płyt. Charakterystyczny kolor regału to brilliant blue, czyli popularna barwa samochodów ulubionej marki właścicieli. Elementy powiązane z motywem motoryzacyjnym zostały delikatnie i niedosłownie wplecione w przestrzeń tak, by nawiązywały do hobby inwestora. Motywów ze świata automotive jest więcej. W mieszkaniu pojawiają się wzory blachy ryflowanej, charakterystyczne kształty lamp i ostre ciemne akcenty.