Figurki z drewna Spring Copnehagen

Niezapomniane święta z Pufa Design. Przegląd designerskich prezentów

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, obrosły pięknymi zwyczajami, radosny, krzepiący ciało i ducha. I choć co roku przebiegają według jednego schematu, różnią się między sobą – przeżyciami, spotkaniami, prezentami oraz późniejszymi wspomnieniami. Sklep Pufa Design, zapowiadając „Święta, których nie zapomnisz”, chce wspomóc nas w budowaniu takiej właśnie niepowtarzalnej atmosfery – za pomocą wyjątkowych przedmiotów. 

POMYSŁ NA PREZENT W KLIMACIE SKANDYNAWSKIM 

Gwiazdkową – i gwiazdorską – marką świątecznej kampanii Pufa Design jest duńska marka Spring Copenhagen. Jej propozycje to drewniane akcesoria kuchenne i dekoracje oraz prosta ceramika. Młynki do przypraw w kształcie uroczych zwierzaków albo deski-liście nie tylko przydadzą się w kuchni i jadalni, lecz będą też piękną ozdobą wnętrza. Figurki zwierząt i różnotematyczne matrioszki to z kolei idealne prezenty na różne okazje, przechowujące wspomnienia ważnych wydarzeń i pięknych chwil, wzmacniające więzi między ofiarodawcą a obdarowanym. Przedmioty te silnie wpisują się w swoistą „filozofię codzienności”, głoszoną przez twórców marki – podobnie jak przywracane światu projekty sprzed dziesięcioleci (młynek The Pepper Bird, dzbanek Spaltekanden, solniczka The Penguin). Przypominanie słynnych kiedyś wzorów to także sposób kultywowania wspomnień, podtrzymywania łączności między przeszłością a teraźniejszością. 

KLASYKA DIZAJNU POD CHOINKĄ

Wśród gwiazdkowych propozycji Pufa Design znajdziemy również kuchenne akcesoria innych marek, takich jak Menu, Pappelina, Rig-Tig i Stelton. Ta ostatnia także zresztą chętnie korzysta z dawnych wzorów – niektóre projekty jej termosów i dzbanków pochodzą jeszcze z lat 70. XX wieku. Wszystkie te przedmioty będą pięknymi i praktycznymi prezentami, szczególnie dla osób ceniących klasykę. Tym, którzy lubią projekty odważniejsze, nieco awangardowe, można polecić wyjątkowe dekoracje włoskiej marki Miho, a do kompletu na przykład hiperrealistyczny wazon-serce lub takąż lampkę-mysz, sygnowane przez Seletti. 


ŚWIĄTECZNY BLASK

Myśląc o tym, co na stole i pod choinką, nie należy zapominać o świetle, które rozjaśni wigilijną noc. Zanim rozbłyśnie pierwsza gwiazdka, warto wesprzeć się działaniem lamp – marek Umage, Muuto albo Nordic Tales. Dobrze dobrana lampa to bardzo ważny element świątecznej aranżacji, bo nie tylko zdobi i oświetla, ale także pomaga zbudować wyjątkową atmosferę. Taką, którą wspomina się przez lata nie mniej niż udane prezenty.    

Sklep Pufa Design umieścił najciekawsze świąteczne propozycje na stronie w zakładce „Boże Narodzenie: prezenty & hygge nastrój”. Każdy, kto do 31 grudnia zamówi przynajmniej jeden przedmiot z tej kategorii i podczas finalizowania zakupu wpisze kod XMAS19, otrzyma 10% zniżki na całe zamówienie. Link do sklepu:  www.pufadesign.pl.

źródło: Pufa Design