Niezwykłe portfolio młodej polskiej artystki

Ukończyła wydział Architektury Wnętrz na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Dyplom obroniła w 2013 roku. Obecnie studentka grafiki na warszawskiej ASP. Swoje doświadczenie zdobywała w Polsce i za granicą, pracując i kształcąc się między innymi w Nowym Jorku i Londynie.

Uczelnia: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Autor: Aneta Klejnowska

We wrześniu br., w ramach wymiany studenckiej rozpoczyna naukę w Paryskiej uczelni- Ecole Estienne. W 2014 roku odbyła staż w Nowym Jorku w jednej z największych firm modowych – AKRIS. Pracowała również przy wielu ciekawych projektach w Polsce. Jednak moją prawdziwą pasją jest malarstwo. Stara się cały czas rozwijać i kształcić. W sierpniu tamtego roku wyjechała na kurs do Londynu do jednej z najlepszych szkół artystycznych na świecie – Central Saint Martins. Podczas kursu nauczyłam się jak posługiwać się różnymi technikami oraz materiałami malarskimi.
W październiku tego roku została wytypowana spośród setek kandydatów do wzięcia udziału w prestiżowych warsztatach “Art and Fashion Forum powered by Grażyna Kulczyk”, w kategorii ilustracja modowa, prowadzonych przez Olkę Osadzińską.

W swoich pracach łączy różne techniki i metody artystyczne. Pracuje w obszarach zarówno grafiki warsztatowej, jak i użytkowej. Jej prace ukazywały się w takich magazynach i portalach jak: Glamour, KMag, Lamode.info, Warsawholic, Sugar Magazine. Projektuje ilustracje modowe i grafikę użytkową, ale jej największą pasją jest malarstwo, a ulubionym artystą Lucian Freud.

Inspiracje do swoich projektów czerpię głównie z obserwacji otaczającego mnie świata, dlatego też w wolnym czasie stara się podróżować. Podczas tych wyjazdów stara się jak najwięcej obcować ze sztuką, chodząc na wystawy do muzeów oraz galerii, gdzie bezpośrednio przygląda się dziełom wielkich mistrzów.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły