Niezwykłe portfolio młodej polskiej artystki

Ukończyła wydział Architektury Wnętrz na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Dyplom obroniła w 2013 roku. Obecnie studentka grafiki na warszawskiej ASP. Swoje doświadczenie zdobywała w Polsce i za granicą, pracując i kształcąc się między innymi w Nowym Jorku i Londynie.

Uczelnia: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Autor: Aneta Klejnowska

We wrześniu br., w ramach wymiany studenckiej rozpoczyna naukę w Paryskiej uczelni- Ecole Estienne. W 2014 roku odbyła staż w Nowym Jorku w jednej z największych firm modowych – AKRIS. Pracowała również przy wielu ciekawych projektach w Polsce. Jednak moją prawdziwą pasją jest malarstwo. Stara się cały czas rozwijać i kształcić. W sierpniu tamtego roku wyjechała na kurs do Londynu do jednej z najlepszych szkół artystycznych na świecie – Central Saint Martins. Podczas kursu nauczyłam się jak posługiwać się różnymi technikami oraz materiałami malarskimi.
W październiku tego roku została wytypowana spośród setek kandydatów do wzięcia udziału w prestiżowych warsztatach “Art and Fashion Forum powered by Grażyna Kulczyk”, w kategorii ilustracja modowa, prowadzonych przez Olkę Osadzińską.

W swoich pracach łączy różne techniki i metody artystyczne. Pracuje w obszarach zarówno grafiki warsztatowej, jak i użytkowej. Jej prace ukazywały się w takich magazynach i portalach jak: Glamour, KMag, Lamode.info, Warsawholic, Sugar Magazine. Projektuje ilustracje modowe i grafikę użytkową, ale jej największą pasją jest malarstwo, a ulubionym artystą Lucian Freud.

Inspiracje do swoich projektów czerpię głównie z obserwacji otaczającego mnie świata, dlatego też w wolnym czasie stara się podróżować. Podczas tych wyjazdów stara się jak najwięcej obcować ze sztuką, chodząc na wystawy do muzeów oraz galerii, gdzie bezpośrednio przygląda się dziełom wielkich mistrzów.