Niezwykły hotel na wodzie. Unosi się na Jeziorze Rożnowskim

Apartamenty na wodzie powstały blisko Krakowa. Są one częścią hotelu butikowego Lemon Resort Spa. Apartamentów na jeziorze jest 20, a cały pływający kompleks znajduje się ponad 50 metrów od lądu. Jego projekt przygotowali architekci firmy Wotel.

Hotel na wodzie zbudowany jest z czterech części usadowionych na unoszącym się na wodzie podeście. Każda z część mieści w sobie pięć odrębnych pokoi z antresolą. Łączna powierzchnia całego pływającego założenia wynosi 960 m kw.

To, co wyróżnia budynki na wodzie w Lemon Resort Spa, to świadomy design, który odnosi się do zastałej już zabudowy resortu odzwierciedlającej koncepcję less is more. Powstały we wczesnych latach 70. poprzedniego wieku (w okresie dominacji w krajach bloku wschodniego architektury modernistycznej) i całkowicie odrestaurowany w ostatniej dekadzie Lemon Resort Spa stanowi przykład właściwego wykorzystania funkcjonalności zastanej architektury modernistycznej. Widzimy tu prostotę formy budynków, które mają oddać prym naturze, płaskie dachy, biele oraz szarości, liczne przeszklenia tak w częściach wspólnych, jak i apartamentach indywidualnych gwarantujące gościom widok na jezioro.

Budowa pływającego hotelu trwała sześć miesięcy i zakończyła się w lipcu 2021 roku. Elewacja nowej części pozbawiona jest zbytecznych detali i wyrazistych kolorów, natomiast wystrój wnętrz utrzymany jest w stylistyce modern retro, ożywiony  turkusową tapicerką, stalowymi elementami garderoby i dębowymi lamelami ściennymi.


Wrażenie robią ogromne przeszklenia – z każdego apartamentu rozpościera się niezakłócony widok na Jezioro Rożnowskie, okna sięgają aż do sufitu.

Gródek nad Dunajcem, zlokalizowany jest na południu Polski w niewielkiej odległości od zabytkowego Krakowa i portu lotniczego. Nasz poprzedni artykuł o starszej części hotelu Lemon Resort Spa znajdziecie klikając TUTAJ.

źródło: Lemon Resort Spa

Czytaj też: Hotel | Podróże | Zdrowie | Domek letniskowy | whiteMAD na Instagramie