NIKE stworzyło aplikację, która zeskanuje Twoje stopy i dopasuje odpowiednie buty.

Perfekcyjnie dopasowane buty to priorytet zarówno dla sportowców, jak i amatorów. Właśnie dlatego NIKE postanowiło stworzyć aplikację, która bezbłędnie oceni rozmiar Twojej stopy i dopasuje odpowiednie obuwie. Aplikacja NIKE Fit oparta jest na technologi rozszerzonej rzeczywistości (AR) oraz sztucznej inteligencji (AI). Dzięki zaawansowanym kamerom i aparatom, które są standardem w większości przodujących smartfonów, aplikacja może zeskanować Twoje stopy, a następnie obliczyć jakie buty będą dla Ciebie najbardziej wygodne.

Według badań NIKE ponad 60% ludzi na świecie nosi źle dopasowane obuwie, co w najlepszym wypadku skutkuje mniejszym komfortem użytkowania, a w najgorszych prowadzi do zwyrodnień stóp, które mogą prowadzić nawet do amputacji palców, czy całej stopy.

Aplikacja wykorzystuje tak zwane mapowanie. Dzięki tysiącom punktów program może w łatwy sposób obliczyć powierzchnię oraz obrys naszej stopy, a także porównać je między sobą, bo jak się okazuje, nasze stopy nie są identyczne. Aplikacja ma również zmniejszyć ilość zwrotów butów spowodowanych źle dobranym rozmiarem.