Nostalgiczna kolekcja poznańskiej projektantki Emilii Ziółek

Zest powstał z inicjatywy projektantki Emilii Ziółek, absolwentki School of Form. Główne założenia marki to jakość, niewymuszona forma podkreślająca każdą formę kobiecości oraz codzienna radość życia. Ważnym filarem jest zwrócenie uwagi na aspekt etyczno-ekologiczny w modzie i odpowiedzialną produkcję oraz świadomą konsumpcję.
Sylwetki Zest są uniwersalne i funkcjonalne z vintage’ową nutą obejmującą kilka poprzednich dekad jednakże bez nadmiernej stylizacji. Kochamy modele ponadczasowe które łączą się z kolejnymi kolekcjami. Ubrania są produkowane z tkanin naturalnych, staramy się również sięgać po takie, które pochodzą z certyfikowanych, ekologicznych źródeł. Jest to równie ważne dla jakości życia i inspirujące, co jakość samych ubrań.
Zest Pre-Fall’19 to kolekcja, którą cechuje nostalgia wobec minionego lata, równocześnie nie kryjąc ekscytacji nadchodzącą złotą jesień, kontrastem pomiędzy rozkosznymi dniami na świeżym powietrzu, a przeniesieniem się do gwarnych i klimatycznych wnętrz. Tkaniny są nadal lekkie, jednak przystosowane poprzez krój do już obecnych chłodniejszych dni. Paleta kolorów stanowi interpretację barw charakterystycznych dla przełomu lata i jesieni. Pre-Fall’19 rozpoczyna cykl mniejszych kolekcji kapsułowych. Stając po stronie świadomej konsumpcji, chcielibyśmy promować dopełnianie garderoby o to, co niezbędne, wspierając przy tym możliwość łączenia nowych modeli z poprzednimi kolekcjami oraz ulubionymi ubraniami w szafie. Prezentujemy pewnego rodzaju dopełnienie, poprzez krótką i esencjonalną historię, która oddaje zdecydowany nastrój i klimat.

 

Zdjęcia: Weronika Szustak
Tekst: Emilia Ziółek
Modelka: Marcela Cierkosz

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły