Nostalgiczna restauracja inspirowana latami 80-tymi 

Billie Buoy to niewielka, jednak robiąca spore wrażenie restauracja, która powstała w australisjkim mieście Melbourne. Nostalgiczna restauracja inspirowana latami 80-tymi została zaprojektowana przez kultowe biuro projektowe Biasol.

Nostalgiczna restauracja inspirowana latami 80-tymi nazwana Billie Buoy to nowe miejsce spotkać na mapie australisjkiego Melbourne. Lokal gastronomiczny znajduje się na rogu skrzyżowania w dzielnicy Essendon. Właściciele marzyli o stworzeniu nietypowego miejsca, które już na wejściu zachwycać będzie gości doborem kolorów, różnorodnością form oraz detalami nawiązującymi do popkultury lat 80-tych ubiegłego wieku.

Właściciele zaprosili do współpracy znane i cenione na całym świecie biuro projektowe Biasol, którego zadaniem było stworzenie z restauracji oryginalnego miejsca spotkań. Architekci zaproponowali wykorzystanie jednolitej szaty kolorystycznej, którą przełamywać mają wyraziste akcenty w postaci kolorowych neonów, czy połyskujących, chromowanych wykończeń mebli.„Lata 80. ubiegłego wieku charakteryzowały się stylem między innymi hipisowskim, nieco radykalnym, pełnym kolorów. Spojrzeliśmy zatem wstecz na dni przed internetem i telefonami komórkowymi – odkurzyliśmy nasze Atari i Walkmany, obejrzeliśmy filmy Johna Hughesa w VHS i przyjrzeliśmy się Madonnie z tamtych lat” – mówią przedstawiciele studia Biasol 

Ze względu na to, że restauracja ma zaledwie 60 metrów architekci postawili na głębokie granatowe barwy, które mają dawać poczucie głębi we wnętrzu. Co więcej, barwa ta w połączeniu z ciepłymi odcieniami różu według architektów ma najlepiej oddawać ducha lat 80-tych. Dodatkowym atutem wnętrza jest wykorzystanie mnogości form, struktur i faktur, które jak mówią architekci „mają zwiększyć poczucie przepychu, różnorodności i bogactwa”.

Czytaj też: Australia | Wnętrza | Kawiarnia | Architektura | Restauracja  |

zdjęcia: Timothy Kaye.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły