Noti wprowadza nowe krzesła Linar Plus i poszerza kolekcje sof LCD

Kolekcja krzeseł LINAR PLUS to nowa interpretacja krzeseł LINAR z 2007 roku autorstwa Piotra Kuchcińskiego.

Projektant zachował charakterystyczną płynną linię połączenia siedziska z oparciem krzesła. Przekształcił natomiast kontur oparcia, dodał siedzisko ze sklejki oraz tapicerowaną nakładkę. Linar Plus oparty jest na kilku różnych podstawach: drewnianej bukowej lub jesionowej, metalowej malowane proszkowo czy też w wersji biurowej na kółkach. Model krzesła ze sklejki bukowej może być wyklejony miękkim siedziskiem – najwyższej jakości wełnianym filcem WALTZ o dużej gramaturze i odpowiadającej na trendy palecie kolorystycznej od jednobarwnych, mocno nasyconych po melanżowo-pastelowe odcienie.

Odpowiednie parametry filcu pozwalają na zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej. LINAR PLUS uzupełnią aranżację przestrzeniach mieszkalnych, biurowych, jak i obiektów publicznych, zwłaszcza restauracjach i kawiarniach.

Z kolei kolekcja sof wypoczynkowych LCD zaprojektowana przez Renatę Kalarus ponad cztery lata temu to jeden z najczęściej wybieranych modeli siedzisk w portfolio marki Noti przeznaczonych do wyposażenia loftów, hoteli i obiektów przestrzeni publicznej. Kolekcja charakteryzuje się ultra smukłą sylwetką. Ascetycznie proste siedzisko osadzone zostało na charakterystycznych ustawionych pod kątem metalowych płozach tworząc wizualnie lekką, geometryczną formę. Do tej pory w skład kolekcji wchodziły fotel oraz sofy 2-, 3- i 4-osobowe z systemem stopniowego odchylania oparcia, dzięki, któremu mebel może służyć nie tylko do siedzenia, ale także leżenia i czasami nawet do spania.

Teraz, głównie z myślą o domach mieszkalnych i wybranych obiektach przestrzeni publicznej, do kolekcji dołączyły zaprojektowane sofy 2- i 3-osobowe o mniejszych gabarytach i bez mechanizmu rozkładania.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły