Nowa edycja Gdynia Design Days. Tegoroczne hasło to “współmorze”

Podczas tegorocznej edycji Gdynia Design Days, która startuje już 2 lipca, wszystkie działania będą oparte na interpretacji hasła współmorze. Jest ono wynikiem ewolucji działań oraz dodania do nich kilku nowych wątków. Organizatorzy nie chcą całkowicie odcinać się od tego, co było, ale pragną kontynuować idee wspólnotowości. 

Od zawsze ludzie zamieszkujący tereny nadmorskie, czerpali z jego zasobów i możliwości, jakie daje. Morza dostarczają pożywienia i stanowią szlak transportowy. Ale czy korzystamy z tych możliwości mądrze?

Alternatywne materiały

Wiadomo już, że produkcja nowych tworzyw na szeroką skalę to generowanie kolejnych odpadów, na które nie możemy sobie pozwolić. Okazuje się jednak, że wcale nie jest to konieczne. Akweny wodne są bogate w zasoby, pozwalające na redukcję śmieci. Wykorzystywać można zarówno zupełnie nowe, alternatywne tworzywa, jak i przetwarzać już istniejące odpady.

Kontakt z naturą

Przebywanie nad morzem uczy wielu ważnych umiejętności. Pierwszą z nich jest spowolnienie, które wymusza na ludziach kontakt z naturą. Kolejna to nauka  obserwowania zmian klimatycznych – tutaj ich postęp widoczny jest z roku na rok. Ostatnia to zdolność do szybkiego przystosowywania się do zmian, które wymuszane są przez żywioł wody i wiatru.


Z nad morza, czyli skąd?

Rozmowa na temat wspólnoty oraz morza nasuwa pytanie, kim są tutejsi mieszkańcy? Co ich wyróżnia? Co łączy? Z  czym się utożsamiają? Jak morze kształtuje życie ludzi? Jak patrzą na Bałtyk? To tylko niektóre wątki, które będą się przewijać podczas Gdynia Design Days 2022 pod hasłem współmorze. Wydarzenie będzie trwać w dniach 2 – 10 lipca. Więcej informacji na gdyniadesigndays.eu. Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym Gdynia Design Days.

Czytaj też: Gdynia | Polscy projektanci | Wydarzenia  | Ceramika | whiteMAD na Instagramie

źródło: materiały prasowe