Nowa inwestycja na poznańskich Jeżycach. Obiekt stanie na rogu dwóch ulic

Constructa Plus wybuduje nowy obiekt na poznańskich Jeżycach, na rogu ulic Poznańskiej i Wąskiej. Prace budowlane rozpoczną się w połowie lipca, a generalnym wykonawcą będzie firma Demiurg. Za projekt odpowiada biuro Litoborski i Partnerzy.

W budynku znajdą się 52 mieszkania o powierzchni od 25 do 105 m² oraz 6 lokali usługowych o wymiarach od 43 do 90 m². Dodatkowo przewidziano halę garażową, komórki lokatorskie oraz rowerownię. Budynek wizualnie podzielono na dwie części o różnej kolorystyce, z najwyższymi kondygnacjami osiągającymi niemal trzy metry wysokości. Na elewacji pojawią się przeszklone loggie oraz wertykalna zieleń na jaśniejszej części bryły. Mieszkania od strony dziedzińca będą wyposażone w rolety zewnętrzne. Wnętrza części wspólnych są projektowane przez OYKA Studio.

Jeżycach


„Budynek wizualnie podzielony został na dwie części, o zróżnicowanej kolorystyce. Ciemniejsza część łączy przylegające trakty i zamyka oś ulicy Poznańskiej. Ukośne wykusze mają zdynamizować bryłę budynku, nawiązując do jeżyckich motywów architektonicznych. Jaśniejsza część, uzupełniona o zieloną elewację, będzie widoczna z perspektywy ulicy Żurawiej, odpowiadając na współczesne wyzwania i potrzeby użytkowników przestrzeni. Całość kompozycji zamyka park kieszonkowy zaprojektowany na przylegającym skwerze. Zieleń nowych drzew i krzewów, chociaż pokrywająca niewielki obszar, ma uzupełnić istniejące nasadzenia i razem z budynkiem nieco ubarwić przestrzenny krajobraz Jeżyc” – mówi prof. Piotr Marciniak, współautor projektu.

Działka na Jeżycach obecnie i w przyszłości. Fot. constructa.com.pl i Google Maps

“Inwestycja przy Poznańskiej to już czwarty projekt realizowany przez nas na Jeżycach. Naszym zdaniem, ze wszystkich poznańskich dzielnic, to one mają najwięcej stylu i uroku. Oferują to, co najlepsze w życiu w mieście – energię towarzyskich spotkań, sąsiedzkich wspólnot, niepodważalną urodę otoczenia, cały kalejdoskop sposobów spędzania wolnego czasu. Jeżyce pociągają nas fascynującym połączeniem starego z nowym. Stare są tu piękne secesyjne domy i lokalne tradycje. Nowy jest styl życia mieszkańców – dynamiczny, kolorowy, rowerowy i bardzo przyjazny. Inwestycja przy ul. Poznańskiej i Wąskiej to nasz kolejny łącznik między historią a współczesnością” – czytamy na stronie projektu.

Oferta mieszkań i lokali nie jest jeszcze dostępna, ale ma pojawić się wkrótce.

Źródło: constructa.com.pl

Czytaj też: Architektura | Kamienica | Miasto | Poznań | Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły