Na tablicy inspiracji zagościła legendarna para – Mick Jagger, frontman The Rolling Stones, oraz jego pierwsza żona Bianca – aktywistka i naczelna party-girl Studia 54. Głębokie dekolty Bianki i kultowe koszulki bez rękawów Micka stały się inspiracją do stworzenia dwóch jednoczęściowych modeli kostiumów kąpielowych, które w prosty sposób łączą elegancję z użytkowością. Modele nazwaliśmy imionami naszych bohaterów. Tytuł kolekcji – Glass – z jednej strony nawiązuje do tafli wody, odbicia, lustra, z drugiej – do kieliszka.

Kolekcję tworzą dwa modele jednoczęściowych kostiumów kąpielowych, każdy w dwóch wersjach kolorystycznych. BIANCA nawiązuje do strojów gimnastycznych. Odcięcie pod biustem modeluje optycznie sylwetkę, a szerokie ramiona i konstrukcja dekoltu sprawia, że kostium pewnie leży na ciele. MICK krojem nawiązuje do body. Zabudowany przód nadaje mu zdecydowanego charakteru, z kolei krzyżujące się na plecach pasy – kobiecości. Wysokie majtki podkreślają talię sprawiając, że figura staje się smuklejsza. Kolorystyka kolekcji to złamana biel, ciepła szarość oraz głęboki, delikatnie połyskujący granat, zgaszona morska zieleń i czerń. Dzięki różnym zestawieniom kolorów kostiumy nabierają odmiennego charakteru – od bardzo eleganckiego, po sportowy. Dzianiny, z których powstała kolekcja to połączenie poliamidu i elastanu. Wszystkie kostiumy wykończone są delikatną, czarną podszewką.

Kolekcję uzupełniają projekty specjalne – body zdobione aplikacjami w kolorach beżu i intensywnej czerwieni. Nie są one dostępne w regularnej sprzedaży, możliwa jest ich realizacja na specjalne zamówienie.

Zdjęcia do najnowszej kampanii odbyły się w spektakularnych wnętrzach basenu w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Pięć kobiet w monumentalnej przestrzeni buduje atmosferę tajemniczości, tworząc jednocześnie przejmujące kompozycje niczym z prac Vanessy Beecroft. Można odnaleźć w nich także inspiracje twórczością Deborah Turbeville.

Bodymaps zadebiutowało w czerwcu 2015 roku z kolekcją kostiumów kąpielowych, które wyróżniał y się charakterystycznymi, autorskimi printami – wariacją na temat mozaiki i fal. Marka wierzy w mądre czerpanie z przeszłości, dlatego poza sezonowymi inspiracjami sztuką, muzyką i popkulturą stale poszukuje natchnienia w lokalnych archiwach i albumach. Próbuje odpowiedzieć na pytanie czym charakteryzuje się lokalna tradycja wypoczywania.