Nowa kolekcja Diligent. Mezalians Hip-Hopu z plażą w Saint-Tropez

Fashion Scout to wydarzenie w ramach London Fashion Week, podczas którego prezentowani są utalentowani młodzi projektanci niemal z całego świata. W tym roku odbyła się już po raz dwudziesty.

Przez dekadę Fashion Scout wyrobił sobie renomę oraz zebrał grono stałych gości, wśród których znajdują się najbardziej wpływowi blogerzy, influencerzy i dziennikarze z najważniejszych, międzynarodowych magazynów o modzie. W tym roku, dzięki Instytutowi Adama Mickiewicza swoją nową kolekcję miała szansę zaprezentować marka Diligent. To właśnie w nich selekcjonerzy Fashion Scout dostrzegli potencjał zaistnienia na zachodnich rynkach, a London Fashion Week jest świetną szansą, żeby się sprawdzić.


Kolekcja Diligent to przede wszystkim kobiece formy, nawiązujące do stylistyki współczesnego „luksusu”, zainspirowane modą ulicy kosmopolitycznych miast, współczesną sztuką oraz naturą. W męskiej linii projektanci – Szymon Mrózek i Marta Pospieszna – przemycają kobiece akcenty, łącznie tworząc eklektyczną i barokową, tryskającą kolorami całość. W sezonie 2020 Diligent  przewiduje premierę swojej nowej linii UNIFORM, której estetyka będzie połączeniem mody codziennej w stylu ready-to-wear z elementami awangardy.

Instytut Adama Mickiewicza wspiera młodych projektantów w podboju zagranicznych rynków mody, umożliwiając im prezentacje kolekcji podczas najważniejszych tygodni mody i targów  w Japonii, Korei, Francji, Włoszech, Niemczech czy Anglii.

zdjęcia: Simon_Armstrong / Adrian_Perliński

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły