Ethereal Glow

Nowa kolekcja Silestone Ethereal to hołd wobec natury

Silestone by Cosentino wprowadza na rynek drugą serię powierzchni hybrydowych, pod nowym wizerunkiem korporacyjnym zaprezentowanym niedawno przez markę. Towarzyszy mu także duża kampania o nazwie „The Metamorphosis” z udziałem modelki i międzynarodowej ikony mody, Cindy Crawford. Silestone Ethereal Dusk, Ethereal Haze, Ethereal Glow i Ethereal Noctis to nazwy czterech nowych kolorów inspirowanej marmurem serii, która odtwarza piękno nieba o różnych porach dnia.

Silestone Ethereal to długo wyczekiwana, kolejna już odsłona okładzin Cosentino stworzonych w pionierskiej technologii HybriQ+, która pociąga za sobą nowy skład ze znacznie zmniejszoną obecnością krzemionki krystalicznej i proces powstawania tych wielkoformatowych płyt.  Ethereal stanowi milowy krok w zakresie projektowania, innowacji i zrównoważonego rozwoju. Starannie opracowane kolory na białym tle to interpretacja popularnego trendu eksponowania wzoru marmuru w projektach wnętrz. Kolekcja składa się z czterech odcieni: Ethereal Dusk, Ethereal Haze, Ethereal Glow i Ethereal Noctis, które odtwarzają piękno nieba o wschodzie i zachodzie słońca.

Ethereal Dusk ozdobi wnętrza niejednego wielkomiejskiego apartamentu. Niebieskawy odcień żyłowania nada przestrzeni nowoczesny i awangardowy charakter. Wzór symbolizuje wschód słońca, w którym w ostatnich chwilach ciemności na horyzoncie widać spokój i powagę.

Ethereal Dusk


Ethereal Haze charakteryzuje się dynamiczną gamą odcieni szarości, dodając pomieszczeniom stylu i osobowości. Ten kolor oddaje zarówno spokój, jak i charakterność, dzięki grze gradientów wtapiających się w jasne, neutralne tło. Ethereal Haze przenosi nas do wyimaginowanego świata, w którym wiatr przesuwa chmury, tworząc optyczną iluzję spokoju i harmonii we wnętrzach salonów, kuchni i łazienek.

Ethereal Haze
Ethereal Haze

Ethereal Glow to  z kolei czysta, klasyczna elegancja. Jego złocisto-szare żyłowanie łączy się z zabarwionym białym tłem, wnosząc akcent koloru do wielkoformatowych płyt. Jest inspirowany zachodem słońca, jego ognistymi kolorami i blaskiem. To także ewolucja cieszącego się wielką popularnością koloru Silestone Eternal Calacatta Gold.

Ethereal Glow

Ethereal Noctis jest synonimem wyrafinowania. Podbarwione białe tło przełamano krótkimi szarymi i czarnymi żyłkami, co zapewnia powierzchni kontrast i głębię. Jest inspirowany tajemniczą ciemnością po zachodzie słońca.

Ethereal Noctis

Technologia HybriQ+

Kolekcja Silestone Ethereal została stworzona przy użyciu HybriQ+, pionierskiej technologii opracowanej przez Cosentino. HybriQ+, wprowadzona na rynek w 2020 roku, jest jakościowym skokiem w ewolucji marki Silestone. Nowy proces produkcyjny charakteryzuje się zaangażowaniem firmy w ochronę środowiska, gospodarkę o obiegu zamkniętym i zrównoważony rozwój. Dzięki HybriQ+, oprócz wykorzystania w procesie produkcyjnym 99 proc. wody pochodzącej z recyklingu i 100 proc. odnawialnej energii elektrycznej, do produkcji Silestone wykorzystuje się teraz co najmniej 20 proc. surowców pochodzących z recyklingu. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie TUTAJ.

Czytaj też: Granit | Marmur | Cosentino | Ciekawostki | WhiteMAD na Instagramie

źródło: Cosentino