zastawa stołowa od Hermès

Nowa kolekcja zastawy stołowej „Passifolia” od domu mody Hermès

Nowa zastawa stołowa od Hermès zaprojektowana została przez Nathalie Rolland-Huckel. Jej nazwa to „Passifolia”, i łączy dwa światy –  tradycji botanicznej i sztuki.

Zaczerpnięte z natury projekty ujawniają delikatną autentyczność. Żyły anturium są wyryte na talerzu a dok roślinny przepływa przez tętniącą życiem zieloną łodygę. Filiżanka herbaty w całości otoczona liśćmi palmy opisuje ekstrawagancje absolutnej natury. To ten żywiołowy Eden zainspirował artystkę nowymi wizjami raju. Od talerzyków po talerze prezentacyjne, filiżanki do kawy i talerze obiadowe, trzydzieści elementów tworzy „Passifolia” – kolekcję zastawy stołowej, która jest owocem rzemieślniczej przygody oraz eksploracją know-how domu Hermès. Opracowano nowe techniki i szereg umiejętności by wiernie odtworzyć bujną, tropikalną paletę artystki i delikatność jej kreski.

zastawa stołowa od Hermès


Zróżnicowane, tygrysie i opalizujące zielenie mieszają się i nakładają, niczym w dżungli. Ich niezliczone odcienie podkreślają światło i cień. Ta wzajemna gra kontrastów służy podkreśleniu głębi projektu, zanurzając nas gruntownie w roślinność. „Passifolia” prezentuje trzy odcienie żółtozieleni na jednej łodydze, pięć zielenio-niebieskości na jednym liściu i subtelną grę z brązami konturów. Nowa zastawa stołowa oferuje wyjątkową gamę trzydziestu dwóch kolorów. Niektóre elementy, takie jak kubki, ukazują zręczność bycia zdobionym również od środka. Rzemieślnicy musieli wykorzystać całą swoją pomysłowość, aby zastosować wzory do tych wąskich, pustych powierzchni. Złota linia, namalowana ręcznie, otacza talerze i platery słoneczną poświatą, jakby świeciła światłem absolutnego piękna natury. W świecie Nathalie Rolland-Huckel liście kasztanowca i bananowca wzajemnie się mieszają. Paproć i hibiskus żyją razem. Nie ma tropików, nie ma regionów umiarkowanych, natura jest wyzwolona, uwolniona od własnych kajdan. Talerze, platery i kubki rozprzestrzeniają się na stole i tworzą krajobrazy sprzyjające kontemplacji. Ich kontury wyostrzają się w świetle talerza, są otoczone drobnym pasmem złota – słońce w zenicie, źródła całego piękna świata.

Zobacz również: Ceramika | Moda | Rośliny

Nowa zastawa stołowa od Hermès

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły