Nowa siedziba firmy Cerrad w Starachowicach. „To nowoczesny zamek”!

Nowoczesna bryła, zielony dach i wspaniała okolica. Brzmi jak opis luksusowej rezydencji, a to nowy zakład firmy Cerrad. Jednego z liderów produkcji płytek ceramicznych i gresowych. Zobaczcie, jak będzie wyglądać najnowocześniejszy biurowiec w Starachowicach!

Firma Cerrad to jeden z największych producentów płytek ceramicznych, gresowych i klinkierowych. Wywodząca się w Radomia firma od lat nieustannie się rozwija co wymusiło potrzebę wybudowania nowej siedziby wraz z kolejnym zakładem produkcyjnym. Właściciele nie poszli jednak na skróty. Jak czytamy na stronie producenta, firma ma jasno określoną filozofię:

Nasza filozofia jest prosta:kochamy to, co piękne, naturalne i to, co zapewni nam i naszym bliskim bezpieczeństwo – stawiamy na kontakt z naturą.

Właśnie dlatego postanowili zaprosić do współpracy najlepszych architektów. W ogłoszonym przez inwestorów konkursie wyłoniono jako zwycięzcę biuro HRA Architekci. Ich zadaniem był stworzenie nowoczesnego biurowca, który komponowałby się krajobrazem okolicznych lasów. Projekt był o tyle trudny, że musiał połączyć dwa, zupełnie odległe światy – świat przemysłu i przyrody. Architektom udało się to dzięki sprytnemu zagospodarowaniu obiektów. Dzięki temu, główną rolę w kompleksie gra bryła biurowca. Fabryka została nieco skryta między drzewami, co nie oznacza, że jej wygląd to powód do wstydu. Efekt, który udało im się uzyskać jest naprawdę ciekawy. Inwestorzy porównują go do współczesnego zamku, który dominuje nad lasem.

fot.  – materiały prasowe – http://www.cerrad.pl
fot. – materiały prasowe – http://hra.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły