Nowa siedziba wytwórni Warner Bros. Zaprojektował ją Frank Gehry! 

Nowa siedziba Warner Bros powstała na obrzeżach Los Angeles. Projekt kompleksu biurowców powstał w pracowni Gehry Partners. Jej założyciel, Frank Gehry jest uznawany za jednego z najwybitniejszych architektów XX i XXI wieku.

Najnowszy projekt amerykańsko-kanadyjskiego architekta ma być rozszerzeniem obecnej siedziby wytwórni, która znajduje się w miasteczku Burbank i pochodzi z lat 20. ubiegłego wieku. W nowym kompleksie powstanie dodatkowe 74.000 metrów kwadratowych powierzchni biurowych. Główną inspiracją dla architekta były góry lodowe. Nieregularny kształt bryły ma imitować blok lodu sunący przy autostradzie. Łącznie w kompleksie powstanie siedem samodzielnych budynków połączonych na różnych kondygnacjach. 

Wytwórnia Warner Bros to jedno z najstarszych przedsiębiorstw mediowych w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest jednym z największych na świecie producentów i dystrybutorów produkcji filmowych i telewizyjnych. Do portfela firmy należy między innymi stacja HBO, CNN, Cinemax, a także produkcje filmowe takie jak seria Harry Potter, Władca Pierścieni, czy Gwiezdne Wojny. Co ciekawe, wytwórnia została założona przez trójkę braci: Alberta, Sama i Harry’ego, polskich imigrantów żydowskiego pochodzenia urodzonych w Krasnosielcu w powiecie makowskim na Mazowszu jako: Aaron, Szmul i Hirsz Wonsal. Bracia zastawiając rodzinny majątek: konia o imieniu Bob oraz sprzedając zegarek ojca, zyskali kapitał, który przeznaczyli na zakup projektora. Dwadzieścia lat później, 4 kwietnia 1923 r., założyli wytwórnię filmową.

Publikacja powstała w hotelu Gwiazda Morza we Władysławowie, do którego przenieśliśmy tymczasowo naszą redakcję. Jeżeli kochasz klimat polskiego morza oraz zależy ci na komfortowym wypoczynku szczerze polecamy to miejsce!