Nowe biurowce we Wrocławiu. Business Garden już otwarty!

Wrocławski Business Garden powstaje w obrębie dzielnicy Fabryczna w otoczeniu ulic Legnickiej, Dąbrówki i Jaworskiej, w sąsiedztwie centrum handlowo-rozrywkowego Magnolia i stacji kolejowej Mikołajów. Właśnie zakończył się pierwszy etap jego budowy. Gotowe są już trzy budynki biurowe oraz pawilon restauracyjny z ogrodem.

Z docelowo zaplanowanych dziewięciu budynków biurowo-usługowych oddano do użytku pierwsze trzy. Sześciokondygnacyjne biurowce, posadowione na płycie wspólnego garażu podziemnego, zostały zaprojektowane jako modułowe budynki w kształcie litery H. Powierzchnia najmu pierwszego z nich wynosi 10 700 m kw., natomiast dwóch pozostałych, połączonych wspólnym łącznikiem, 25 900 m kw. Przestrzeń pomiędzy budynkami zajmuje starannie zaplanowany ogród, w którym powstały strefy relaksu, sportu i pracy z dostępem do Wi-Fi.

Realizacja wizualno-funkcjonalnych założeń projektu architektury krajobrazu została rozłożona na trzy etapy inwestycji. Trzeba jednak podkreślić, że najwięcej atrakcji powstało już teraz, aby nasi najemcy mogli od samego początku w pełni korzystać z „zielonej infrastruktury”. Do ich dyspozycji oddajemy boisko sportowe do gry w badmintona i koszykówkę, boisko wypełnione piaskiem do gry w siatkówkę plażową oraz tor do gry w bule – informuje Marek Ulanecki, Leasing Manager Vastint Poland.

Kompleks oferować będzie także wiele dodatkowych udogodnień dla najemców. W pierwszej kolejności zostanie uruchomiona kantyna. Pawilon restauracyjny, o powierzchni około 1 000 m kw., został umiejscowiony w otoczeniu budynków biurowych, na skrzyżowaniu dwóch głównych ciągów pieszych w centralnej części ogrodu. W miarę powstawania kolejnych etapów inwestycji, wachlarz świadczeń zostanie wzbogacany stosownie do potrzeb i zgłaszanych sugestii przez najemców. W najbliższych planach jest m.in. otwarcie przedszkola i placówki medycznej.

Kluczowe rozwiązania architektoniczne i techniczne zastosowane w budynkach Business Garden zapewniają komfortowe i przyjemne środowisko pracy. Systemy oszczędzania wody, energii i kontroli środowiska wewnętrznego oraz starannie dobrane materiały budowlane spełniają założenia certyfikacji ekologicznej LEED.

Pierwsi najemcy wprowadzą się do kompleksu wiosną przyszłego roku. To bardzo udany projekt i na pewno zostanie dobrze oceniony przez przyszłych użytkowników – mówi Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland.

W kolejnych latach realizowany ma zostać kolejny etap inwestycji. Inwestor planuje budowę kolejnych trzech budynków biurowych, w tym najwyższego, którego wysokość będzie wynosić 55 metrów.

fot. materiały prasowe