Nowe oblicze Cocorico. Jedna z najstarszych kawiarni w Poznaniu po remoncie

Cocorico Restaurant & Café w Poznaniu wkrótce będzie obchodzić swoje 20 urodziny. Z tej okazji restauracja i kawiarnia zyskały zupełnie nowy wygląd.

Restauracja i kawiarnia Cocorico to rodzinna firma z prawie 20-letnią tradycją. Cocorico mieści się w zabytkowej kamienicy przy Świętosławskiej 9. Kamienica, z którą od prawie stu lat związana jest Rodzina Głogowskich, została zaprojektowana i zbudowana przez słynnego niemieckiego architekta Antoniego Höhne w 1780 roku.

Cocorico stanowią dwie przestrzenie. Jedna to kawiarnia, a druga restauracja. Obie części połączono zielonym patio. Projektując wnętrza pamiętano o każdym detalu:

Naszym zamierzeniem było połączenie eleganckiego granatu z nowoczesnym marmurem oraz ciepłym złotem. Na ścianach zawisła kolecja starych grafik, wymieszanych z plakatami polskich artystów – mówi Paweł Głogowski, współwłaściciel Cocorico w Poznaniu.

Za koncepcję nowej aranżacji wnętrza odpowiada studio projektowe Jagody Studio, a za nową identyfikację Krzysztof Zdunkiewicz.

Co można tutaj zjeść? Cocorico stara się łączyć kuchnię polską i europejską. Właściciele dwa razy w roku zmieniają menu, dzięki czemu chcą zagwarantować dostęp do świeżych, sezonowych produktów.

źródło: materiały prasowe