Nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego w Warszawie gotowe

Nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego w Warszawie gotowe. Budowa trwała 2 lata!

Nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego w Warszawie to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w stolicy. Trwająca niespełna dwa lata budowa właśnie dobiegła końca! W nowej części szpitala znajduje się m.in. nowoczesny blok operacyjny oraz oddziały: intensywnej terapii, rehabilitacji i psychiatrii. Inwestycja za blisko 200 mln zł jest w całości finansowana z budżetu m.st. Warszawy. Zgodnie z harmonogramem nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego zostanie otwarte do końca tego roku.

Jak podkreśla Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy, budowa nowej części Szpitala Bielańskiego zakończyła się w niespełna dwa lata.

“W nowym pięciokondygnacyjnym skrzydle szpitala o powierzchni blisko 10 tys. m2 znajduje się blok operacyjny z 10 salami, oddział intensywnej terapii, oddział psychiatrii dla dorosłych, oddział rehabilitacji, laboratoria, centralna sterylizatornia. Zgodnie z harmonogramem do końca tego roku planujemy zakończyć całość inwestycji oraz przenieść pacjentów i uruchomić działalność medyczną w nowym skrzydle – informuje prezydent.

Rozbudowa i modernizacja Szpitala Bielańskiego jest w całości finansowana z budżetu miasta – koszt inwestycji to 196 mln zł. Obecnie trwają wewnętrze odbiory, próby systemów instalacyjnych oraz wyposażanie obiektu. W połowie września rozpoczną się odbiory Straży Pożarnej i kolejne, które potrwają od 2 do 3 miesięcy.


“Dzięki nowo wybudowanej części, Szpital Bielański, który jest największym samorządowym szpitalem w stolicy, rozszerzy swoją działalność medyczną i będzie również jednym z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych podmiotów” – mówi Ewa Malinowska – Grupińska – przewodnicząca Rady m.st. Warszawy

“W ramach inwestycji równolegle trwają postępowania przetargowe na dostawę wyposażenia sprzętu medycznego, mebli i akcesoriów do nowego budynku na co miasto przeznaczyło blisko 70 mln zł” – podkreśla Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Modernizacja i rozbudowa szpitala jest realizowana w nowoczesnej technologii cyfrowego modelu 3D i powstaje zgodnie z zasadami BIM – Building Information Modeling. To innowacyjny sposób projektowania, realizowania oraz zarządzania, który umożliwia na każdym etapie inwestycji dostęp do cyfrowego modelu 3D obiektu z użyciem platformy komunikacyjnej.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. (lider) i Ed. Zueblin A.G., inwestorem jest m.st. Warszawa, inwestor zastępczy to Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji Sp. z o.o..

źródło: UM Warszawa (https://um.warszawa.pl) / zdjęcia: Ewelina Lach / UM Warszawa (https://um.warszawa.pl)

Czytaj też: Warszawa | Ciekawostki | Architektura w Polsce| Zdrowie | Miasto | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły