Nowe wnętrze socmodernistycznego biurowca. Tak wygląda The Brain Embassy w Warszawie

Po sukcesie nagradzanego projektu Amfteatru The Brain Embassy, kolejnym etapem współpracy pracowni mode:lina™ z Adgar Poland była reaktywacja do życia socmodernistycznego biurowca w centrum Warszawy i oddanie go w ręce mieszkańców.

Powojenny budynek znajduje się przy ulicy ul. Czackiego 15/17. Gmach przeszedł modernizację, która tchnęła w niego nowe życie i sprawia, że będzie pozytywnie oddziaływać na okolicę.

Majestatyczny budynek, będący przykładem warszawskiego socrealizmu, poza funkcją biurową w swoich murach gościł również kultowy Teatr Kwadrat. Projektanci nie przeszli obojętnie obok tego faktu – łącząc DNA The Brain Embassy z szerokim spektrum inspiracji teatralnych oraz różnymi formami kreatywnej aktywności.

Staraliśmy się umiejętnie poruszać między inspiracjami teatralnymi i różnymi formami kreatywnej aktywności, jaka wiąże się z teatrem. Dlatego przestrzenie nowego Brain Embassy wypełniły elementy inspirowane Broadwayem, czy kultowymi teatrami – opowiada Paweł Garus, współzałożyciel pracowni mode:lina™.

Gości od wejścia witają windy, nad którymi górują żarówki i oznaczenia niczym z wejść do broadwayowski teatrów. Kolejnym miejscem, które od wejścia zaskakuje jest wysokie patio z żyrandolem przechodzącym przez dwie kondygnacje. Uzupełnieniem motywu przewodniego są także salki konferencyjne, które przyjęły tematykę różnych aktywności artystycznych i technicznych związanych ze sztukami teatralnymi.


Kolejnym elementem budującym pozytywne doświadczenie Brainerów są ergonomiczne meble, o które od lat dba marka Kinnarps. Ponownie we wnętrzu coworkingu “Brainerzy” znajdą funkcjonalne umeblowanie, stylistycznie dopasowane do charakteru obiektu. Ponieważ każdego dnia w biurach coworkingowych pracują osoby o różnorodnych potrzebach i stylach pracy, zastosowano rozwiązania, które mają być być trwałe i bezpieczne. W projekcie ważnym elementem była też możliwość łatwej adaptacji do indywidualnych potrzeb różnych użytkowników oraz typów zadań i sytuacji.

Nasze przestrzenie to coś więcej niż tradycyjne miejsce pracy, gdzie pracownicy szybciej czują się wypaleni i przemęczeni swoimi obowiązkami. Nasze wysiłki koncentrujemy przede wszystkim na ludziach i ich potrzebach, które zmieniają się w zależności od ich samopoczucia czy pory dnia. Stworzyliśmy miejsce, które faktycznie pomaga naszym klientom w codziennych wyzwaniach, dodaje energii oraz sprawia, że praca staje się przyjemniejsza i bardziej satysfakcjonująca. Za każdym razem dbamy, aby coworkingi Brain Embassy dostarczały im unikalnego doświadczenia, a w przypadku lokalizacji Czackiego uznaliśmy, że przyszła pora na zupełnie nowe rozwiązania. Zdalne sterowanie przestrzenią za pomocą smartfona, zajmująca cały parter osobna strefa eventowa oraz dostępny dla Brainerów fortepian w living room’ie podkreślają oryginalność projektu. Warto dodać, że 6-piętrowy budynek o powierzchni 3900 m2 znajdujący się w ścisłym Centrum jest w całości dedykowany konceptowi Brain Embassy mówi Monika Kaczmarczyk, Managing Director w Brain Embassy.

Nowa przestrzeń otwarta została pierwszego lutego. Jej dużym atutem jest lokalizacja. Blisko stąd do klimatycznych restauracji czy popularnych miejsc odwiedzanych przez turystów.

O architekatch: 

mode:lina™ została stworzona w Poznaniu w 2009 roku przez Pawła Garusa  i Jerzego Woźniaka. Wspólnicy byli wcześniej częścią studia Liong Lie/123DV w Rotterdamie. Realizacje pracowni mode:lina cieszą się sporym zainteresowaniem mediów polskich i zagranicznych. Architekci mają na koncie ponad 200 publikacji w magazynach z całego świata.

Zdjęcia: Patryk Lewiński 

Zobacz również: Architektura | Biuro | Wnętrza | Warszawa | Biurowiec | WhiteMAD na Instagramie