Nowe zabawki w IKEA. Jedną z nich zaprojektowała 7-letnia Zosia z Polski

Nowe zabawki w IKEA powstały w ramach corocznej kolekcji SAGOSKATT, które jak co roku zostały zaprojektowane przez dzieci z całego świata. Jedną z zabawek z najnowszej serii zaprojektowała 7-letnia Zosia. To już trzeci dziecięcy projekt z Polski w ostatnich latach. Brawo Zosia! 

SAGOSKATT to limitowana kolekcja zabawek, do projektowania których co rok zapraszane są dzieci z całego świata. Zadaniem postawionym przed najmłodszymi było narysowanie wymarzonej zabawki, a następnie  wysłanie projektu na wskazany adres mailowy. W tegorocznej, trwającej 21 dni akcji prace przyjmowane były jedynie online ze względu na sytuację pandemiczną.


Tegoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W konkursie zgłoszonych zostało 66 tysięcy (!) rysunków z całego świata, a kreatywność dzieci przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. IKEA wybrała tylko 5 projektów na nowe zabawki w IKEA, wśród których znalazła się praca 7-letniej Zosi, która narysowała pluszaka przypominającego jajko sadzone, który został nazwany Sadzek.

“Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że pośród zwycięskich prac znalazł się kreatywny projekt 7-letniej Zosi z Polski. Z całą pewnością „Sadzek” podbije serca niejednego dziecka i będzie wspaniałym towarzyszem zabaw. Każdego roku otrzymujemy niewyobrażalną liczbę oryginalnych, zabawnych i po prostu fajnych prac. Gdybyśmy tylko mogli wszystkie je zamienić w zabawki…” – komentuje Magdalena Betin, koordynatorka konkursu grantowego „Zabawa to poważna sprawa” w IKEA Retail Polska.

Poza jajkiem sadzonym od 7-letniej Zosi w konkursie wybrano również “Kanapkowego przyjaciela”, którego stworzyła 9-letnia Audrey z Kanady. Powstał również “Kotek” projektu 8-letniego Liepa  z Litwy, “Piesek z syrenim ogonem”, którego narysował 9-letni Savva z Rosja) oraz “Ptaszek” 10-letniego Nicka ze Stanów Zjednoczonych.

Czytaj też: Ciekawostki | IKEA  | Dzieci | Sztuka | Polska

źródło: IKEA.com