Nowe życie kamienicy. W Łodzi rusza remont dawnego komisariatu policji

Remont byłego komisariatu ogłosiła Izba Administracji Skarbowej w Łodzi. Budynek znajduje się przy ulicy Żeromskiego 88 i jeszcze kilka lat temu mieścił się w nim Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji.

Kamienica stoi opuszczona od 2015 roku, wtedy wyprowadzili się z niej policjanci. Również w 2015 roku gmach przejęła Krajowa Administracja Skarbowa, która starała się pozyskać środki na jego modernizację. Wykonawcę prac wyłoniono dopiero w czwartym przetargu.

Remont obejmie całą powierzchnię budynku z końca XIX wieku. Gmach ma ciekawą historię, najpierw stacjonowała tu bateria artylerii, następnie konnica carska. Koncepcję przebudowy przygotowali architekci z łódzkiej pracowni Boom Architekci. W ramach prac odnowiona zostanie fasada obiektu oraz przebudowana zostanie pozostała część. Nowe życie zyska też wewnętrzny dziedziniec.

Charakterystycznym elementem budynku jest łukowe sklepienie z prześwitem bramowym. Pierwotnie było to główne wejście i wjazd na teren posesji. Po przebudowie brama zostanie zamknięta szklanymi ścianami tworząc reprezentacyjny hall. Architekci planują urządzić tu recepcję.


Z dziedzińca będzie można przejść do baru/stołówki. Gastronomiczny lokal ma mieć również zadaszoną część zewnętrzną. W części piwnicy budynku frontowego ma się znaleźć sala do ćwiczeń z prysznicami i szatnią, z których będą korzystały też osoby przyjeżdżające do pracy na rowerach. Dwa istniejące na posesji garaże zostaną wyremontowane.

Przebudowany dziedziniec będzie dysponować miejscami postojowymi dla 47 samochodów oraz zielonym skwerem z wysokimi drzewami pośrodku.

Czytaj też: Łódź | Biuro | Biurowiec | Elewacja | Miasto | whiteMAD na Instagramie


źródło: Lodz.pl