Nowoczesna przybudówka

Nowoczesna przybudówka do domu. Dach pokryto roślinami

Nowoczesna przybudówka znajduję się w miejscowości Lebbeke w Belgii. Za realizację odpowiada pracownia architektoniczna OBJEKT ARCHITECTEN, która specjalizuje się w projektach związanych z renowacją i przebudową zabytkowych obiektów. 

Rodzinie, która zaprosiła architektów do współpracy, zależało, by zagospodarować przestrzeń dawnego dużego garażu. Pracownia wydzieliła specjalne miejsce użytkowe dla rodziny oraz pozostawiła drugą część garażu służącą jako schowek na rowery i miejsce parkingowe. Dzięki temu zabiegowi udało się stworzyć nową strefę wypoczynkową o powierzchni 60 m kw. tuż przy ścianie dwupiętrowego budynku.

Do budowy bryły architekci wykorzystali profilowane aluminium w kolorze czerwonym, które współgra z ciemnoszarą ścianą zastanego domu rodzinnego. Obiekt stworzony na wzór częściowo osłoniętego patio wychodzi na spory zielony trawnik. Dwóm dużym oknom po jednej stronie pomieszczenie zawdzięcza dużą ilość dziennego światła oraz widok na otaczający ogród.

Brama wjazdowa garażu pokryta została tym samym materiałem, dzięki czemu wizualnie łączy się z przybudówką. Kolejnym ciekawym zabiegiem wykorzystanym przez pracownię jest spadzisty dach obiektu, który pokryty został roślinnością. Rośliny mają magazynować wodę i dbać o optymalną temperaturę we wnętrzu.

Tak zaprojektowana nowoczesna przybudówka jest dowodem zdolności architektów, którzy na ograniczonej powierzchni stworzyli przestronne i funkcjonalne wnętrze połączone z resztą domu poprzez drewniane drzwi. Króluje tam drewno połączone z zielonymi akcentami. W środku znajdziemy dość sporą skórzaną kanapę, stolik oraz dwa drewniane fotele po przeciwnej stronie.

W wyniku tej przebudowy powstał przestronny, ukryty pokój ogrodowy, w którym mieszkańcy mogą odpocząć, cieszyć się ogrodem lub poczytać, ponieważ nic nie może się równać z prawdziwym pięknem natury – podsumowują architekci.

Czytaj też: Dom | Korten | Elewacja | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Źródło: https://www.designboom.com

Pracownia: https://objektarchitecten.be

Zdjęcia: ypsilon business photography

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły