Nowoczesne i szybkie mycie podłogi. Oto Dyson WashG1™ wysokoobrotowy mop elektryczny

Jak skutecznie myć podłogi? Marka Dyson zaprezentowała najnowsze urządzenie w swoim portfolio. To Dyson WashG1™ wysokoobrotowy mop elektryczny, który umożliwia szybkie i łatwe czyszczenie nawet mocnego zabrudzenia. Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją aktywnego mycia usuwa suche i mokre zabrudzenia już za jednym przeciągnięciem. Urządzenie zaprezentowano pod koniec czerwca podczas specjalnej prezentacji w Hamburgu.

Tradycyjne zmywanie podłogi mopem lub ścierką sprawia, że zabrudzenia często rozcieramy po powierzchni, zamiast pozbyć się ich skutecznie. Tym razem jest inaczej. Dyson WashG1 wyposażony jest w chłonne szczotki pokryte mikrofibrą, które kręcą się z potężną mocą w przeciwnych kierunkach i usuwają uporczywe plamy. Urządzenie dosłownie zasysa brud do wnętrza i gromadzi w pojemnikach. Te większe trafiają na specjalną wysuwaną tackę, natomiast brudna ciecz do zbiornika, którego zawartość można później łatwo wylać do zlewu.

Urządzenie wyposażone jest w pojemnik na czystą wodę o pojemności 1 litra, który pozwala na mycie powierzchni do 290 m kw. W podstawie umieszczone są dwie szczotki, które są równomiernie nawilżane na całej szerokości, a umieszczone obok nich płytki odsączają nadmiar wody, zapobiegając nadmiernemu namoczeniu podłogi. Dyson WashG1 łączy w sobie technologie zwilżania, zasysania i ekstrakcji, dzięki czemu usuwa i automatycznie oddziela od siebie mokre oraz suche zabrudzenia, zapewniając bardziej higieniczną obsługę.

Wspomniany już wysuwany pojemnik wyposażony jest w siatkę o oczkach o średnicy 500 mikrometrów, która oddziela drobne zanieczyszczenia od większych. Brud i śmieci pozostają w głowicy, a zabrudzona woda gromadzona jest w osobnym zbiorniku, umożliwia to higieniczne opróżnianie urządzenia. Oba zbiorniki na wodę mają duże otwory, co ułatwia konserwację i czyszczenie.

Ciekawostką jest funkcja samoczyszczenia. Po umyciu podłogi nie musimy żmudnie czyścić szczotek. Kiedy włączymy funkcję samoczyszczenia w urządzeniu, obie szczotki oraz pozostałe podsystemy zostają dokładnie przepłukane czystą wodą. Zapewnia to gotowość do następnego użycia.


Kolejne przydatne funkcje to możliwość nawilżania wałków z różną intensywnością. Producent umożliwia wybranie jednego z trzech poziomów. W trybie boost uruchamianym osobnym przyciskiem, oba wałki są intensywnie zwilżane, co przydaje się gdy chcemy usunąć uporczywy brud lub zaschnięte plamy.

Skuteczność usuwania plam zależy od stopnia nawilżenia podłogi oraz intensywności ruchu powierzchni czyszczącej. Zaprojektowaliśmy nasze urządzenie w taki sposób, aby użytkownicy mieli nad nim pełną kontrolę i mogli wydajnie sprzątać – mówi Charlie Park, wiceprezes działu Floorcare w firmie Dyson.

Inżynierowie firmy tak zaprojektowali urządzenie, by każda z dwóch wysokoobrotowych szczotek wyposażona była we własny silnik. Wpływa to pozytywnie na skuteczność pracy.

Podczas premiery w Hamburgu poznaliśmy też inne urządzenia i rozwiązania Dyson. Na uwagę zasługuje system CleanTrace, który ułatwia sprzątanie. System bazuje na rzeczywistości rozszerzonej (AR). Jak to działa? Wystarczy umieścić smartfon w specjalnym statywie, uruchomić aplikację Dyson, a na ekranie telefonu na bieżąco zobaczymy obszar, który odkurzyliśmy. Sprytne rozwiązanie pozwala skrócić czas na porządki bo wiemy, które obszary domu czy mieszkania są już czyste, a które fragmenty podłogi wymagają jeszcze naszej uwagi:

fot. redakcja whiteMAD

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją aktywnego mycia Dyson WashG1 będzie dostępny w sprzedaży w sklepach internetowych i stacjonarnych Dyson we wrześniu. Jego cena to 2999 zł.

źródło: materiały prasowe, opracowanie własne

zdjęcia: Dyson

Czytaj też: Technologia | Dom | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły