Nowoczesne mieszkanie w kamienicy z 1930 roku!

Apartament powstał w samym sercu stolicy Rumunii. Jego właścicielom zależało, by zachować oryginalny rozkład pomieszczeń, który się nie zmienił od 1930 roku. Za projektem stoi studio Bogdana Ciocodeica.

Właściciele marzyli o mieszkaniu, które będzie z jednej strony nowoczesne i funkcjonalne, z drugiej chcieli, by apartament zachował swojego „ducha i kamieniczną atmosferę”, dlatego postanowili zaprosić do współpracy Bogdana Ciocodeica, który ma na swoim koncie nie jedną tego typu renowację.Architekt zgodził się na pozostanie przy oryginalnym rzucie mieszkania, jednak zaproponował, by podzielić apartament na dwie części. Pierwsza z nich ma należeć do rodziny. W niej znalazł się salon, gabinet, sypialnia, jadalnia, a także prywatna łazienka. W drugiej części powstał korytarz, salon dla gości z kanapą oraz łazienka. To, co nas najbardziej urzekło to połączenie kolorów, które, choć są tak bardzo od siebie różne, idealnie łączą się w tym mieszkaniu!


Słowo o architekcie:
Bogdan Ciocodeica Studio – pracownia założona w Bukareszcie przez rumuńskiego architekta Bogdana Ciocodeica. Biuro specjalizuje się w projektowaniu wnętrz oraz małej architektury. Architekt swój styl określa jako eklektyczny minimalizm, w którym uwielbia łączenie starego z nowym. Projekty Ciocodeica zmieniają się w zależności od bieżących trendów na rynku oraz sposobu w jaki żyjemy. Jego projekty były wielokrotnie nagradzane, a jego pracę opisywały najważniejsze magazyny na świecie.