wnętrze domu

Nowoczesne wnętrze starego domu w Serocku. Fani bieli będą zachwyceni

Nowe wnętrze zabytkowego domu to projekt architektki Katarzyny Piotrowskiej. Jej zadaniem było przeprojektowanie wnętrza domu o powierzchni 80 m kw., oraz drugiego budynku, którego wielkość to zaledwie 30 m kw.

Oba budynki znajdują się w Serocku, u zbiegu Narwi i Bugu. Większy budynek jest zabytkiem, w 1948 roku nocował w nim Pablo Picasso, dlatego architektka nie mogła ingerować w kształt bryły czy zmieniać układu pomieszczeń. Ograniczeniem była wysokość tych ostatnich, która w części murowanej wynosi 210 cm.

Pragnieniem właścicieli było stworzenie miejsca, które będzie im umożliwiać bliski kontakt z naturą. Z każdej strony do wnętrza wdziera się przyroda – woda, drzewa starego ogrodu i sad porastający skarpę.

Bardzo ważne było, aby nie przytłoczyć tych widoków, a je podkreślić – mówi Katarzyna Piotrowska.

Dlatego wnętrze domu urządziła korzystając z naturalnych materiałów. Znaleźć tu można drewno, fornir, marmur, len i cegłę, która trafiła tu zaraz po Powstaniu Warszawskim. Architektka odświeżyła i wyeksponowała ceglane elementy, które mają wartość historyczną.

wnętrze domu


Tuż obok stoi drugi, dużo mniejszy nowoczesny budynek, którego kształt przypomina stodołę. Jego powierzchnia to zaledwie 30 m kw., a przestrzeń wyróżniają umieszczone centralnie zaokrąglone schody, które prowadzą na antresolę. Zdjęcia tego mniejszego budynku znajdziecie w dolnej części galerii zdjęć. Mały dom składa się z salonu połączonego z kuchnią, łazienki oraz sypialni. Właściciele zbudowali go jako dom dla gości.

Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | Minimalizm | Dom

Niżej zdjęcia mniejszego domku, którego powierzchnia to zaledwie 30 m kw.:

fot. Fotomohito, źródło: Katarzyna Piotrowska (www.katarzynapiotrowska.com)

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły