Nowoczesny dom na wyspie. Dookoła bydlęce pola i stare kurniki.

Niewielka wyspa Whibdey Island leżąca u wybrzeży stanu Waszyngton to miejsce wyjątkowe, a przez wielu uważane za wręcz magiczne. Jej wyjątkowa atmosfera wynika z sielankowych gospodarstw, malowniczych dolin i wzgórz porośniętych lasami pełnymi daglezji, sosen i jodeł. Nowoczesny dom na wyspie Whibdey Island powstał na zamówienie jednego z mieszkańców wyspy, którego rodzina od wielu pokoleń uprawiała tu ziemię i pasła bydło. 

Inwestor zaprosił do współpracy pochodzącą z Seattle pracownię MWworks. Właściciel marzył o nowoczesnym, lecz prostym i skromnym domu. Wybór padł na wyspę Whibdey Island, z którą jego rodzina związana jest od wielu pokoleń. Kolejnym atutem wyspy jest jej sielankowy charakter wynikający z wieloletnich tradycji pasterskich. Na Whibdey Island znajduje się sporo malowniczych dolin, na których łatwo znaleźć bydlęce polany, stare kurniki, stawy rybackie, czy podupadające stodoły pochodzące z przełomu XIX i XX wieku.

Właściciel wybrał do budowy domu działkę, która znajduje się na zboczu jednego ze wzgórz. Lokalizacja ta została wybrana ze względu na gęsty las pełen daglezji, jodeł, sosen, a także wysokich traw, czy rozłożystych paproci. Kolejną zaletą jest rozciągający się ze wzgórza widok na malowniczą dolinę pełną rustykalnych domostw i łąk.Nowoczesny dom na wyspie


Architekci z pracowni MWworks zaproponowali zbudowanie jednopiętrowego domu, który nie będzie rzucał się w oczy, dzięki pokryciu go naturalnymi materiałami takimi jak drewno i kamień. Duże przeszklenia pozwalają na podziwianie widoków z niemal każdego pomieszczenia w domu. Nowoczesny dom na wyspie choć został zaprojektowany z myślą o młodym małżeństwie może pomieścić aż 20 osób. Goście mogą skorzystać z jednej z 4 sypialni znajdujących się w dominancie, lub mogą spać w wolnostojącym domku gościnnym oddalonym od głównej bryły o kilkadziesiąt metrów. 

Słowo o architektach: 
MWworks jest pracownią projektową z siedzibą w Seattle, oferującą usługi architektoniczne i projektowe wnętrz dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Utworzone w 2007 roku przez Steve’a Mongillo i Erica Waltera biuro pozostaje małe, skoncentrowane na atrakcyjnych, wspólnych projektach o różnej skali. “W naszej pracy kierujemy się zaangażowaniem w siłę pomysłu i pasją do materialnych i detalicznych detali. Wnosimy uczciwe, proste podejście do naszej pracy, w pełni świadome okoliczności, procesu i ostatecznie samego procesu budowania. Naszym celem jest połączenie wizji klienta, detali obiektu i bogactwa rzemiosła, aby stworzyć trwałą, żywą architekturę zdolną do inspiracji i zachwytu. Wierzymy w kompleksowe rozwiązania projektowe, które uwzględniają i reagują na globalne obawy dotyczące naszych ograniczonych zasobów naturalnych, zanieczyszczenia środowiska, zdrowia i różnorodności biologicznej” – czytamy na stronie architektów

Czytaj też: Architektura | Dom jednorodzinny | Zwierzęta | Drewno | Las | Zieleń

źródło: www.mwworks.com