Nowoczesny dom pod Gdańskiem

Nowoczesny dom pod Gdańskiem od sayos.architects.

Oryginalna bryła składająca się z dwóch symetrycznych bloków, estetyczne materiały i świetna lokalizacja. Te trzy aspekty najlepiej opisują ten nowoczesny dom pod Gdańskiem zaprojektowany przez architektów z  sayos.architects. 

Nowoczesny dom pod Gdańskiem od sayos.architects to projekt, który powstał na zamówienie prywatnego inwestora.  Projekt zakłada stworzenie domu jednorodzinnego o powierzchni 310 metrów kwadratowych. Najciekawszym elementem budynku jest jego oryginalny kształt, złożony z dwóch symetrycznych brył w kształcie trapezowym, ułożonych naprzemiennie.

Każda z brył przykryta została dachem jednospadowym wykonanym z płytek włókno-cementowych. Fasada budynku została pokryta ręcznie formowaną cegłą klinkierowa, natomiast detale wykonano z płyty HPL o fakturze drewna. Dynamizmu dużym, białym powierzchnią dodają wnęki okienne rozłożone na ścianach w nieregularny sposób. Inwestycja jest obecnie na etapie projektu.


O architektach: 
sayos.architects –  jesteśmy interdyscyplinarną pracownią architektoniczna z Krakowa realizującą projekty w różnej skali, dopasowane do potrzeb klienta indywidualnego oraz biznesowego. Projektujemy budynki oraz wnętrza. W pracy dążymy do stworzenia produktu projektowego, który staje się odpowiedzią na charakter lokalizacji, potrzeby zamawiającego oraz kapitał inwestycyjny. Ideałem jest rozwiązanie proste, ale nie przypadkowe – optymalne, rozumiane jako możliwie najlepsze w określonych warunkach. Gramy prostą geometrią, proporcją, materiałem, fakturą, barwą oraz czytelną ideą.

Czytaj też: Architektura | Dom jednorodzinny | Gdańsk | Polska | Elewacja |

 

źródło: materiały prasowe / www.facebook.com/sayos.architects/