Nowoczesny sklep zoologiczny. W nim basen do nauki pływania, kawiarnia, weterynarz i psi fryzjer. 

Sklepy zoologiczne często wyglądają bardzo podobnie. Worki z psią karmą leżą pod ścianami, kolorowe smycze i akcesoria są zawieszone na regałach i co absurdalne – klienci ze zwierzakami często nie są mile widziani w sklepie. Nova Pet Store to nowo powstałe miejsce w chińskim mieście Hangzhou, które oferuje całkowicie inny poziom obsługi. Zobaczcie! 

Nova Pet Store to nowoczesny i wyjątkowo elegancki sklep zoologiczny, który został połączony z kawiarnią. To, co wyróżnia go na pierwszy rzut oka to wystrój wnętrz. Minimalistyczne białe ściany przełamane zostały złotymi akcentami i surowym betonem architektonicznym. Trudno tu szukać kolorowych akcesoriów porozwieszanych na ścianach, czy wielokilogramowych worków z psią karmą.


Nova Pet Store w zamyśle inwestorów miało być w pierwszej kolejności przyjaznym miejscem, które będą odwiedzać klienci ze swoimi czworonogami. Właśnie dlatego na pierwszy plan została wysunięta kawiarnia, w której goście mogą zamówić posiłek dla siebie, a także specjalnie przygotowane dania dla swoich zwierzaków. W drugiej części placówki znalazł się sklep, w którym zakupić można akcesoria dla zwierząt, karmy, a nawet same zwierzaki, które czekają na nowych właścicieli w eleganckich boksach. W Nova Pet Store znalazło się również miejsce na basen do nauki pływania, gdzie pod okiem specjalisty możemy oswoić zwierzaki z wodą. Kolejną usługą dostępną w tym nietypowym sklepie jest psi fryzjer. Klienci mogą odprowadzić psa do strzyżenia, a w tym czasie zrelaksować się przy kawie. W Nova Pet Store nie zabrakło również kliniki weterynaryjnej, w której nasz pupil odzyska zdrowie, lub przejdzie dokładne badania profilaktyczne. Projekt sklepu w Hangzhou powstał w pracowni Say Architects.

Say Architects to pracownia założona przez Gordona Younga i Johanna Schnausa, którzy poznali się podczas szkolenia w Royal College of Art w Londynie. Twórczość firmy jest bardzo szeroka i obejmuje projekty w sektorze artystycznym, mieszkaniowym, handlowym, restauracyjnym i detalicznym. Pracownia ceni sobie dobre relacje z klientami i zawsze uważnie śledzi każdy indywidualny brief. Wśród najważniejszych nagród Say Architects wymienia między innymi nagrodę Casual Dining Awards z 2015 roku za projekt H&T Chiswick oraz Restaurant & Bar Design Awards za restaurację w londyńskim wieżowcu Shard. 

zdjęcia: Minjie Wang
źródło: Archdaily

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły