fot. Justyna Kwiatkowska, Piotr Folkman

Nowy album Homebook Design, czyli 30 wnętrz z charakterem

To już szóste wydanie Homebook Design, w którym znalazło się 30 inspirujących i ponadczasowych projektów najlepszych wnętrz od polskich pracowni architektonicznych.

Na trzystu stronach znalazło się zestawienie 30 odważnych projektów. Każdy z nich uzupełnia inspirująca historia ludzi, którzy je tworzą. Album stanowi zaproszenie do świata aranżacji, w których króluje indywidualizm i zachęta do tego, by mieszkać po swojemu. Czytelnicy będą mogli podziwiać wnętrza odważne i pozbawione kompromisów, odbijające jak lustro potrzeby i marzenia swoich mieszkańców. Takie, obok których – bez względu na preferowany styl wnętrzarski – nie da się przejść obojętnie.

Najpiękniejsze projekty

Tegoroczne wydanie albumu to jedyny w swoim rodzaju zbiór wyselekcjonowanych, odważnych wnętrz. Łączy je oszczędność formy, odrzucenie zbędnej dekoracyjności i funkcjonalność. Nieprzypadkowo idea przewodnia Homebook Design vol. 6 jest zgodna z hasłem „forma wynika z funkcji” – podstawą stylu Bauhaus, który w tym roku obchodzi swoją setną rocznicę. 

Twórcy albumu za sprawą przedstawionych projektów chcą udowodnić, jak istotna jest funkcja przestrzeni. Przemyślany układ wnętrza i skoncentrowanie na ważnej roli światła sprawiają, że aranżacja domu marzeń staje się zdecydowanie łatwiejsza. 

Każde wnętrze odzwierciedla indywidualizm właściciela, inspiruje i pokazuje, że dom to miejsce, w którym najważniejsi są ludzie. Każde udowadnia, że połączenie estetyki i funkcjonalności jest możliwe. Nie ma różnicy, czy jest to projekt przestronnego wnętrza nowoczesnego domu, małej kawalerki na poddaszu, klimatyczne mieszkanie w kamienicy, loft budynku starej fabryki, apartament dla singla czy dom dla rodziny. Różnorodność zebranych projektów udowadnia, że ograniczeniem w aranżacji wnętrz może być tylko wyobraźnia – mówi Anna Poprawska, redaktor naczelna Homebook Design.

Potrzeby ponad trendami 

Przez pięć lat, od daty premiery pierwszego wydania albumu, jego twórcy obserwowali, w jaki sposób ewoluowały polskie wnętrza. Obecnie z coraz większą odwagą i otwartością dokonujemy aranżacyjnych wyborów, pamiętając o tym, że podczas urządzania domu marzeń nie istnieją żadne utarte szlaki. Nonszalancki luz wypełniający wnętrza w stylu boho, wyważone połączenie nowoczesnego apartamentu i nut orientu, przywodzących na myśl egzotyczną podróż oraz klimatyczne mieszkanie vintage w starej kamienicy to tylko kilka z urzekających projektów, które znalazły się w albumie.

fot. Justyna Kwiatkowska, Piotr Folkman

Twórcy albumu chcą, by każdy projekt przeniósł czytelnika do zupełnie nowego świata, gdzie  najlepszy design wyznaczają nie dominujące trendy, lecz przede wszystkim – gusta i potrzeby mieszkańców. Wydawcą albumu jest portal Homebook.pl. Album jest dostępny w salonach Empiku oraz na stronie homebookdesign.pl. Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym albumu.

fot. Justyna Kwiatkowska, Piotr Folkman (źródło: Homebook)

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły