Ven nowy-biurowiec-na-warszawskiej-woli

Nowy biurowiec na warszawskiej Woli. Powstanie przy ulicy Prymasa Tysiąclecia!

Nowy biurowiec na warszawskiej Woli powstanie przy ulicy Prymasa Tysiąclecia 83. Projekt przeszklonego wieżowca biurowego powstał w warszawskiej pracowni atelier7architektura gnich (a7ag) założonej przez architekta Marcina Gnicha. Inwestorem jest spółka Polski Holding Nieruchomości (PHN). Biurowiec nazwano VENA. 

Zespół zabudowy biurowej zlokalizowany w poprzemysłowej części warszawskiej Woli. Projekt budynku biurowego oddziela akustycznie wielorodzinne osiedle mieszkaniowe od ruchliwej ulicy Prymasa Tysiąclecia. Wysoka XIII kondygnacyjna dominanta zamyka oś Stanisławowską. Oś podkreślona jest dodatkowo przez przecięcie budynku, w którym znajduje się trzon windowy. Niższa VI kondygnacyjna część budynku ma na dachu taras z zielenią. Założenie projektowe oparte jest na rozdzieleniu ruchu kołowego i pieszego w celu uzyskania placu miejskiego na rozdzieleniu funkcji biurowej z mieszkaniową. Projekt w oparciu o BREEAM.

W pierwszym kwartale 2023 roku rozpocząć ma się budowa nowego projektu biurowego Polskiego Holdingu Nieruchomości w Warszawie. Biurowiec Vena dostarczy na stołeczny rynek biurowy blisko 15 400 metrów kwadratowych, a także przestrzeń pod usługi oraz 153 miejsca parkingowe w podziemnej hali garażowej. Dodatkowo biurowiec oferował będzie liczne udogodnienia dla najemców na terenie i wokół budynku.


W hali garażowej pojawi się również 5 stanowisk do ładowania pojazdów elektrycznych. Na parterze oraz na pierwszym piętrze planowane są lokale handlowo-usługowe. Biurowiec posiadał będzie fasadę z trójwymiarowymi profilami. Atutem inwestycji mają być zielone tarasy znajdujące się na poziomie 3 oraz 9.

Inwestycja zlokalizowana będzie przy alei Prymasa Tysiąclecia 83 na warszawskiej Woli, w bliskim sąsiedztwie biznesowego centrum stolicy. Obecnie trwa komercjalizacja inwestycji, która ma być gotowa do użytku w 2025 roku. Inwestor jest także na etapie wyłonienia generalnego wykonawcy. Budowa biurowca Vena to koszt szacowany na około 124 mln zł. Jak wam się podoba Vena – nowy biurowiec na warszawskiej Woli?

O pracowni:
Pracownia atelier7architektura gnich powstała w 2003 roku z pasji do architektury. Ta interdyscyplinarna dziedzina łączy w sobie zarazem funkcję, wiedzę i technikę. Jednak to jej piękno, które wzbudza w ludziach emocje, odróżnia ją od budownictwa. Wokół tak rozumianej definicji architektury a7ag zgromadziło dziś zespół architektów, którzy w podobny sposób widzą i chcą rozwijać powstającą wokół nas przestrzeń. Za ich sprawą kształtująca się współczesna polska architektura nabiera własnego wyrazu i osobowości, w czym a7ag ma już swój niemały udział. Więcej o pracowni: http://a7ag.pl/pracownia/ 

wizualizacje / źródło: http://a7ag.pl 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Biuro | Biurowiec | Wieżowiec | Szkło  | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły