butik kopi

Nowy butik marki KOPI w Warszawie od NOKE Architects

To jedno z najciekawszych wnętrz, jakie ostatnio opisywaliśmy. Nowy butik marki KOPI znajduje się przy ulicy Oleandrów w Warszawie. Jego projekt przygotowali architekci z pracowni NOKE Architects.

Marka KOPI prócz biżuterii oferuje już większy asortyment. Potrzebna była nowa przestrzeń, w której możliwe byłoby eksponowanie nowych produktów. To ręcznie robione akcesoria do domu, jak lustra o nieregularnych kształtach, lampy, wazony, świece, a nawet klamki w kształcie kobiecego ciała.

Naszym celem było wnętrze, które podąża za marką. Punktem wyjścia stały się miękkie, nieregularne kształty biżuterii KOPI oraz inspiracje przywiezione przez projektantkę Natalię Kopiszkę z podróży do Maroko i na Lazurowe Wybrzeże – tłumaczą autorzy projektu.

Architekci zaproponowali obłą konstrukcję lady i mocne kolory. Te ostatnie to zgaszone odcienie marokańskiego różu. Wnętrze wyróżnia też terakota i ściana sprawiająca wrażenie usypanej z pustynnego piasku. W ten sposób powstało atrakcyjne tło dla połyskującej biżuterii. W projekcie każdy detal miał znaczenie. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na sufit, który przypomina rozgwieżdżone niebo. Całość uzupełniono elementami z marmuru, ciężkimi zasłonami i tapicerowanymi siedziskami. W ten sposób architekci oddali charakter marki KOPI.

Odcień tacek na biżuterię dopasowaliśmy do zasłon, zasłony do parkietu, parkiet do ścian, tworząc efekt total-look’u. Wszystko po to, żeby każdy kto tu przychodzi mógł oderwać się od codzienności i chociaż przez chwilę poczuć się jak na marokańskiej pustyni – dodają architekci. 

butik kopi


Pracownia NOKE Architects to studio projektowe zajmujące się architekturą i wnętrzami założona przez architektów Piotra Maciaszka i Karola Pasternaka w 2012 roku w Warszawie. W NOKE Architects dążymy do kreowania świata niepowtarzalnego. Łączymy umiejętności i wizję architektów z potrzebami klientów, tak by ich marzenia stały się rzeczywistością. Wierzymy w siłę współpracy. Dogłębnie analizujemy znaczenie i formę każdej kreowanej przestrzeni. Tworzymy koncepcje dostosowane do potrzeb inwestorów – ich zadowolenie to dla nas największa satysfakcja. Nasze umiejętności i doświadczenie pozwalają nam mierzyć się z zadaniami o różnej skali i charakterze, od domów, przez wnętrza i detale, aż po biura, hotele oraz spa. 

Czytaj też: Wnętrza | Warszawa | Biżuteria

źródło: nokearchitects.com