nowy format sklepów ikea

Nowy format sklepów IKEA. Bez parkingu dla aut i magazynu

Nowy format sklepów IKEA powstaje w dzielnicy Westbahnhof w Wiedniu. Skandynawski koncern planuje, że sklep w nowej odsłonie będzie miał kilka poziomów i pozbawiony będzie parkingu dla aut. Nowy sklep zaprojektowali architekci z biura querkraft architekten.

Sklep w nowym formacie będzie jak salon ekspozycji mebli. Urządzony zostanie na kilku piętrach. Projektanci chcą prezentować w nim produkty w innowacyjny sposób. Przede wszystkim nowy format sklepów ma być miejscem, w którym klienci znajdą inspirację i odpoczną. Co ciekawe, nie będzie tam można zrobić zakupów jak w tradycyjnym sklepie IKEA. W nowym obiekcie nie będzie magazynu, dlatego większy towar zostanie dostarczony do domu klienta po czasie. Wysyłka będzie realizowana z nowego centrum logistycznego w Strebersdorf.

Dzięki ograniczonej powierzchni taki sklep Ikea może być zbudowany bliżej centrum. Ma to ułatwić pieszym, rowerzystom i użytkownikom komunikacji miejskiej docieranie na miejsce. Wybierając się na zakupy lepiej zostawić samochód w garażu. Zamiast parkingu IKEA stawia teraz na przeznaczenie większej powierzchni na rozrywkę, gastronomię, ścieżki spacerowe i strefy zieleni. W wiedeńskim sklepie pojawić ma się 160 drzew.

nowy format sklepów ikea


Budowa nowego sklepu trwa od kilku dni. IKEA zobowiązała się, że dodatkowo wybuduje teren rekreacyjny dla mieszkańców dzielnicy oraz poszerzy chodniki w bezpośrednim sąsiedztwie sklepu.

Taki format sklepów IKEA to odpowiedź na trend, w ramach którego klienci coraz częściej rezygnują z zabierania zakupów do domu. Kupione przedmioty zostawiają w sklepie, aby to kurier dostarczył im produkty pod drzwi. 

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o innej ciekawej akcji IKEA. Szwedzki koncern zmienił wnętrze wagonów sypialnych i wypełnił przedziały swoimi dodatkami. Przeczytacie o tym tutaj.

źródło: IKEA

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły