Nowy klub jazzowy w Warszawie. Zaglądamy do Jasmine w hotelu Nobu!

Nowy klub jazzowy w Warszawie – Jassmine inicjuje swoją działalność w podziemiach nowo otwartego Hotelu Nobu i zapowiada pierwsze koncerty oraz inauguracyjne wydawnictwo płytowe – “Kwiatostan” LP Zespołu Błoto.

 Jassmine, to nowy klub jazzowy w Warszawie, zlokalizowany dwa piętra poniżej skrzyżowania Koszykowej z Wilczą i jednego z najbardziej ekskluzywnych, stołecznych hoteli – Nobu. Jassmine uosobi historię gatunku balansującego na granicy elegancji i swobody, koncentracji i żywiołu,  oraz refleksji i ekstatycznej zabawy. Będzie pomostem między salonowym wizerunkiem jazzu, dancingowymi korzeniami tego gatunku, a zaangażowaniem jakie wybuchło w latach 60. XX wieku i oddolną kreatywnością, obserwowaną współcześnie. Jassmine inauguruje swoją działalność od 10 września zorganizowanym wspólnie z Astigmatic Records weekendem i 3 koncertami zespołów i artystów: Błoto, EABS i Tenderlonious (10, 11, 12 września). Bilety na koncerty trafiły już do sprzedaży na platformie Going. wraz z limitowanym nakładem “Kwiatostan” LP.

Błoto zdążył się już zadomowić w progach Jassmine nagrywając tu swój drugi album “Kwiatostan” stanowiący kolaborację wydawniczą Astigmatic Records i Jassmine. Co prawda preorderowy nakład albumu Kwiatostan, wyprzedał się w 13 minut od uruchomienia sprzedaży, ale dla kolekcjonerów płyt, Jassmine i Astigmatic Records przygotowali wyjątkową okazję: dla kupujących bilety na inauguracyjny, premierowy koncert kwartetu w nowo otwartym klubie dostępne są w sprzedaży pakiety z limitowanym winylem

Błoto to kwartet wywodzący się z kolektywu EABS. Objawił się światu jedynie kilka miesięcy temu spontanicznym longplayem Erozje, który przysporzył współtworzącym projekt muzykom pochwał, a także rzeszy słuchaczy. I choć od premiery tego materiału minęło ledwie kilka miesięcy, ich kolejny materiał zapowiada następny ciekawy rozdział. Podczas pierwszego koncertu Astigmatic Weekend, Błoto premierowo zaprezentuje przed publicznością wariację na temat Kwiatostanu – jedenastu kompozycji, których tytuły pochodzą od nazw kwiatów. Wszystkie zarejestrowano w zamkniętym dla publiki Jassmine. 

Czytaj też: Ciekawostki | Restauracja  | Wnętrza | Polska | Warszawa

źródło: materiały prasowe