Nowy krasnal we Wrocławiu. W dłoniach trzyma samolot i autobus

Nowy krasnal przycupnął na ziemi przy ulicy Świdnickiej we Wrocławiu. Krasnal “DIT-ek” został odsłonięty z okazji 30-lecia działalności Dolnośląskiej Izby Turystyki.

Wrocław słynie ze swoich krasnali. W całym mieście jest ich już niemal 400. Teraz do tego grona dołączył kolejny. Nowy krasnal “DIT-ek” pojawił się na ulicy Świdnickiej, naprzeciwko kawiarni Barbara. Jego odsłonięcie nastąpiło w ramach jubileuszu Dolnośląskiej Izby Turystyki, która obchodzi 30 urodziny.

Dolnośląska Izba Turystyki od trzech dekad tworzy wrocławską markę turystyczną. Markę, która pozwala nie tylko zachęcić turystów, ale również budować Wrocław jako jedno z topowych europejskich miast. To powoduje, że inwestorzy po spędzeniu tu kilku miłych dni – w dobrych hotelach i restauracjach, z dobrymi przewodnikami – decydują się tu inwestować i osadzać przedsiębiorstwa. Rozwija się dzięki temu zarówno Wrocław, jak i cały region – mówi Sergiusz Kmiecik, przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia.

Odsłonięcie nowego krasnala nastąpiło w piątek 21 października o godzinie 13:30. Figurka przedstawia odpoczywającego krasnala, który w jednej dłoni trzyma samolot, a w drugiej autobus. Przed skrzatem znajduje się mapa. To symboliczne nawiązanie do planowania podróży.


Wcześniej pisaliśmy o krasnalach z laptopami – Adzie i Fakapku, którzy symbolizują branżę IT. Nasz artykuł na ten temat przeczytasz klikając TUTAJ. We Wrocławiu znajduje się też krasnal na cześć Jurka Owsiaka. W dłoni trzyma kultowe serce, a na nosie ma charakterystyczne okulary. Więcej o tym skrzacie pisaliśmy TUTAJ.

fot. Oleksandr Poliakovsky, źródło: wroclaw.pl

Czytaj też: Wrocław | Rzeźba | Ciekawostki | Podróże | Detal | whiteMAD na Instagramie