Nowy mural na warszawskiej Pradze. Zaprojektował go brytyjski artysta!

Nowy mural na warszawskiej Pradze powstał na pustej ścianie kamienicy stojącej pod adresem Stalowa 47. Mural powstał w ramach kolejnej już edycji festiwalu Street Art Doping. Autorem muralu jest brytyjski artysta, posługujący się pseudonimem Phlegm. Dziękujemy za zdjęcia Krzysztofowi Michalskiemu ze stowarzyszenia Porozumienie dla Pragi. 

Mural, który powstał przy Stalowej 47 utrzymany jest w ciemnej kolorystyce, nawiązującej do fantasmagorycznego, nieco dystopijnego świata. Tego typu estetyka jest znakiem rozpoznawczym artysty, a jego prace znaleźć można w wielu miastach Europy. Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy mural Phlegm’a, który powstał w Warszawie.  Jak mówi sam Phlegm mural przy Stalowej 47 jest najbardziej skomplikowanym muralem, jaki kiedykolwiek stworzył.
Nowy mural na warszawskiej Pradze powstał w ramach festiwalu Street Art Doping. Street Art Doping odbywa się w Warszawie od 2009 roku. Jego główną ideą jest realizacja w Warszawie dzieł najwybitniejszych światowych twórców działających w przestrzeni publicznej. Festiwal produkuje Fundacja Do Dzieła!Spodobał Ci się ten mural? Więcej murali z Warszawy znajdziesz klikając TUTAJ: https://www.whitemad.pl/?s=mural+Warszawa 

źródło: Phlegm / Street Art Doping / zdjęcia: Porozumienie dla Pragi (https://www.porozumieniedlapragi.pl)
Czytaj więcej: Murale | Sztuka | Ciekawostki | Warszawa | Kamienica