Nowy mural Tytusa Brzozowskiego. Powstał w biurze Google w Warszawie

Nowy mural Tytusa Bzozowskiego powstał w siedzibie Google w Warszawie. Ścienne malowidło ozdobiło wnętrze biura i jest swego rodzaju architektoniczną podróżą po Warszawie.

Mural Tytusa Brzozowskiego przedstawia elementy, które stanowią odniesienia do stworzonych przez Google aplikacji i polskiej historii. Na głównym fragmencie malowidła pojawia się syrenka zanurzona w “wannie”, która jest jednocześnie dachem modernistycznego pawilonu PKP Powiśle. Całość wieńczy wyraźny napis “Warszawa”.

Kolorowych elementów jest więcej. Tuż obok znajdziemy zaprojektowane w charakterystycznym stylu artysty logo firmy – tak zwane Google Doodle. Na muralu znalazły się też warszawskie kamienice, przedwojenne niebotyki, pałace czy znane budynki powstałe w okresie PRL.

Tytus Brzozowski ozdobił swój mural nie tylko budynkami. Na malunku zobaczymy znane formy przestrzenne takie jak palma z ronda de Gaulle’a, pegazy z placu Krasińskich czy tęczę, która kiedyś stała na placu Zbawiciela. Na wieżowcu Prudential odnajdziemy pawia, który na co dzień spaceruje po Łazienkach.

Tytus Brzozowski

Charakterystycznym elementem obrazów Tytusa Brzozowskiego są drobne surrealistyczne elementy. Unoszące się dzięki balonom postacie, fortepian, pomniki czy latające zwierzęta mają pokazać, jak gwarnym i tętniącym życiem jest miasto. Przedstawienie tych drobnych elementów jest odpowiedzią na inspirację artysty malarstwem Pietera Bruegela – Brzozowski zawsze cenił malarstwo, które opowiada dłuższą historię.

O pracach Tytusa pisaliśmy już wielokrotnie. A jak wygląda pracownia, w której projektuje murale? Nasz artykuł ze zdjęciami wnętrza znajdziecie klikając TUTAJ.

Czytaj też: Warszawa | Murale | Sztuka | Ciekawostki | Biuro | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie

źródło: Tytus Brzozowski