Nowy mural w Łodzi. Mural dedykowany kobietom powstał przy Kopernika 53.

Nowy mural w Łodzi to efekt współpracy marki FIORE, na której siedzibie przy ulicy Kopernika 53 powstał mural, a także Fundacji Urban Forms. Mural przy ul. Kopernika 53 zaprojektowali i wykonali artyści związani od lat z Łodzią: Martyn Gill i Paweł Ponichtera.

Bohaterki muralu, który powstał przy ul. Kopernika 53 na siedzibie firmy Fiore, to dwie kobiece postaci zatopione w finezyjnym, kwiecistym tle. Są ucieleśnieniem wizji świata stworzonego przez kobiety i dla kobiet, subtelnego, pełnego wsparcia i kobiecej solidarności.

“Kobiecość i siostrzeństwo, wokół tych zasad zbudowana jest filozofia naszej marki, a projekt muralu znakomicie te wartości oddaje” – wyjaśnia Agnieszka Mantusz, właścicielka marki Fiore.


Nowy mural w Łodzi  poświęcony kobietom to dzieło dwójki młodych artystów związanych z Łodzią – Martyna Gilla i Pawła Ponichtery. Pierwszy zdobył uznanie m.in. dzięki udziałowi przy tworzeniu muralu przy ul. Targowej 55.

” Przestrzeń miasta cały czas się zmienia i to, jak będzie wyglądać zależy od wielu elementów. Dlatego szczególnie cieszy nas każda współpraca ze światem biznesu, który coraz częściej angażuje się w świadomie kreowanie dobrej miejskiej przestrzeni. Nie ma tu krzykliwości, agresywnych barw. Zgodnie z najnowszymi trendami, odwołującymi się do ekologii życia w mieście sztuka miejska ma wpasować się w miejsce, w którym powstaje, wzbogacać je, a nie przyćmić skalą i kolorem”– mówi Teresa Latuszewska-Syrda, prezes Fundacji Urban Forms

______

FIORE to łódzka marka specjalizująca się w produkcji rajstop, pończoch i skarpet od 1998 roku. Zespół współtworzący markę składa się w 70% z kobiet, a kobiecy punkt widzenia to klucz, który marka wykorzystuje interpretując modę i pojawiające się trendy.

Fundacja Urban Forms w ciągu kilkunastu lat działalności doprowadziła do powstania ponad 150 murali, instalacji i mniejszych obiektów sztuki w przestrzeni publicznej Łodzi, wielu miast w Polsce, a nawet w Magnitogorsku.

Czytaj też: Murale | Łódź | Sztuka | Kultura | whiteMAD na Instagramieźródło: lodz.pl / um.lodz.pl / Fiore / Fundacja Urban Forms
zdjęcia: Paweł Trzeźwiński / lodz.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły