Nowy park kieszonkowy w Krakowie. Powstał przy ulicy Chałupnika!

Nowy park kieszonkowy w Krakowie powstał w miejscu, które wcześniej nie było dostępne dla mieszkańców. W ramach realizacji zniknęły ogrodzenia, a teren zmienił się w leśny park kieszonkowy. Przy ulicy Chałupnika pojawiły się ławki, altana, wyznaczono nowe alejki, atrakcje do wypoczynku dla najmłodszych, a także nowe nasadzenia. Pełny efekt realizacji widoczny będzie wiosną.

W odmienionej przestrzeni przy ulicy Chałupnika, idealnej do odpoczynku i rekreacji pojawiły się wygodne ławki, altana z wyjątkowym zielonym dachem. W cieniu altany znalazły się zestawy piknikowe.

Nowe alejki i placyk przy altanie o nawierzchni wodoprzepuszczalnej mineralno-żywicznej ułatwią spacery po tym terenie. Nie zabrakło stojaków rowerowych, huśtawki „bocianie gniazdo” oraz trampoliny.

Całość dopełniły liczne nasadzenia zieleni. Posadzone zostały drzewa, krzewy, trawy i byliny. Są to m.in. świerk pospolity, wierzba biała, jabłoń purpurowa, perukowiec podolski, róża pnąca, trzcinnik ostrokwiatowy, śmiałek darniowy, rozchodnik okazały, szałwia omszona, turzyca Morrowa, kocimiętka Fassena, śnieguliczka Doorenbosa, lilak meyera, Proso rózgowate.

Spodobał Ci się ten temat? Zachęcamy do zapoznania się z innymi inwestycjami w Polsce związanymi z budową, przebudową, czy rewitalizacją terenów zielonych. Więcej podobnych artykułów znajdziecie klikając TUTAJ! 

źródło: UM Kraków (https://www.krakow.pl) / ZZM Kraków (http://www.zzm.krakow.pl)
zdjęcia: ZZM Kraków (http://www.zzm.krakow.pl)

Czytaj też: Architektura w Polsce | Ekologia | Place, Skwery, Parki  | whiteMAD na Instagramie  | Kraków