Nowy park kieszonkowy w Warszawie. W miejscu nielegalnej reklamy stanął hotel dla owadów

Nowy park kieszonkowy w Warszawie otwarty! Mieszkańcy Dzielnicy Bemowo mogą już odpocząć wśród zieleni u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Wrocławskiej. Posadziliśmy nowe drzewa i krzewy, pojawiły się rabaty bylinowe i łąka kwietna. Teraz można tu również przysiąść na nowych Ławkach Warszawskich.
Nieatrakcyjne, opustoszałe miejsce zmieniło się nie do poznania. Realizację projektu z Budżet obywatelski w Warszawie, “Nowy park na Bemowie” rozpoczęliśmy od likwidacji nielegalnego billboardu, który oszpecał ten skwer. Następnie uporządkowaliśmy teren, a wokół istniejącego chodnika zbudowaliśmy alejki z nawierzchni przepuszczalnej. Kolejnym etapem prac był montaż 4 Ławek Warszawskich, ławki bujanej i ustawienie koszy na śmieci.
Miejsce to stało się bardziej zielone dzięki wielu nasadzeniom – przybyło 9 nowych dużych drzew (o obwodzie pni 30-35 cm) – są to kasztanowce czerwone, klon polny i jarząb pospolity. Ponadto posadziliśmy niemal 700 sztuk krzewów – trzy gatunki róży (najwięcej róży błyszczącej, ale również dziką i francuską) oraz śnieguliczkę, tawułę szarą i bez koralowy.


Na rabatach bylinowych można podziwiać niemal 20 gatunków roślin, m.in. przegorzany pospolite, kocimiętki, krwawniki, jastruny, mikołajki, rozchodniki czy chabry. Zasialiśmy również łąkę kwietną złożoną z kilkunastu gatunków wielobarwnych roślin – zakwitną tu wkrótce np. brodawniki, lebiodki, szałwie, zawciągi, koniczyny.

Zapylacze, oprócz roślin, będą tu miały jeszcze więcej atrakcji, ponieważ postawiliśmy dla nich dwa domki.
Zainteresował Cię ten temat? To również może Ci się spodobać: 
źródło: Nowy park kieszonkowy w Warszawie / Zarząd Zieleni Warszawy / zdjęcia: Zarząd Zieleni Warszawy
Czytaj też: Architektura w Polsce | Ciekawostki | Ekologia | Warszawa | Zwierzęta

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły