Nowy plac zabaw w Łazienkach Królewskich. Wkrótce otwarcie!

W Łazienkach Królewskich w Warszawie powstaje nowy plac zabaw. Najmłodsi będą mogli korzystać z wielu elementów do zabawy. Większość urządzeń wykonano z drewna, co sprawia, że meble dobrze wyglądają w zielonym otoczeniu. Projekt przygotowała firma ABIES Architektura Krajobrazu.

Inwestycję realizuje Muzeum Łazienki Królewskie, które na ten cel przeznaczyło 2,5 mln zł. Środki na budowę placu pozyskano też od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W sumie nowy plac zabaw w Łazienkach Królewskich będzie miał 3 640 m kw. powierzchni.

Większość elementów do zabawy znajduje się już w docelowym miejscu. To między innymi huśtawki, zjeżdżalnie terenowe, domki, zestawy do wspinaczki, zabaw piaskiem oraz wodą. Urządzenia wodne, które można tu oglądać to tak zwane hopki muzyczne, dendrofon i gongi. Dodatkowo w placu znajduje się altana ze stołami do gier i leżaki terenowe.

Plac zabaw zaprojektowano w taki sposób, aby był atrakcyjny nie tylko dla dzieci, ale by mogły z niego również korzystać osoby spacerujące po parku. Stąd ławki i stojaki na rowery. Zaaranżowana została również zieleń oraz odpowiednio ukształtowano teren i nawierzchnię. Wykorzystane materiały mają charakter naturalny i ekologiczny, dzięki czemu dobrze wpisują się w krajobraz zabytkowego parku.


Łazienki Królewskie w Warszawie to popularne wśród warszawiaków miejsce. Zespół pałacowo-ogrodowy założony został w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jego najbardziej charakterystycznymi elementami są pomnik Fryderyka Chopina oraz Pałac Na Wyspie.

Otwarcie placu zabaw nastąpi pod koniec maja tego roku.

Czytaj też: Meble miejskie | Warszawa | Dzieci | Park  | whiteMAD na Instagramie

fot. Paweł Czarnecki, źródło: Muzeum Łazienki Królewskie